Víte, že existují desítky druhů jógy? Jaká je ideální pro vás? II.

V předchozím článku jsme se podívali na to, co je to jóga, že můžete cvičit klasickou jógu či jógu při zvýšené teplotě. Dnes se zaměříme na další zajímavé odnože jógy.

Aštanga jóga

Pokud jste již v józe pokročili, můžete zkusit aštanga jógu, která zahrnuje posun od šesti předem stanovených sekvencí. Aštanga jóga je rychlejší než klasická jóga a také náročnější. Cvičit by ji měly osoby, které mají s cvičením jógy již dostatek zkušeností.

Vinyasa flow jóga

Při cvičení tohoto typu jógy propojuje vždy jednu fázi dechu s jednou pozicí. Velmi podstatná je zde tudíž dechová technika. Po celou dobu cvičení je stěžejní na dech myslet. Po čase se stane toto propojení dechu a pozic rutinou.

Těhotenská jóga

Jóga pro budoucí maminky je skvělou možností, jak se i v těhotenství udržovat v kondici. Cvičit ji mohou těhotné ženy i ženy po porodu. Procvičíte si tolik potřebné dýchání, zpevníte se v oblasti pánevního dna, což může napomoci jednoduššímu porodu. Navíc udržování se v dobré kondici je pro budoucí maminku nesmírně důležitá. S těhotenskou jógou také pečujete o svou rovnováhu a správné držení těla.

Power jóga

Power jóga sice svými cviky vychází z klasické jógy, ale nejsou v ní dané cviky prováděny podle předem daného pořadí. Cvičitelka si může pozice různě spojovat a pokaždé budete cvičit jinou jogínskou sestavu. Power jóga je více silovou a pomůže vám spálit kila, která vás trápí.

 

Restorativní jóga

Jóga určená pro osoby, které se zotavují z operace či zranění. Je to jóga s velmi pomalým tempem, které je vhodné pro osoby s omezenými fyzickými schopnostmi.

Fly jóga

Celkem inovativní typ jógy, tzv. létající jóga, kterou provádíte s pomocí látky, na které jste zavěšeni. Této látce se říká také šátek či se označuje jako hamaka. S pomocí ní cvičíte, ale též odpočíváte.

Podobné články...

Napsat komentář