Přirozený pohyb každého z nás

Cvičte, cvičte, cvičte! Tak zní neustálé výzvy všude okolo nás k tomu, abychom vypadali skvěle, byli sexy a zdraví. Jenže člověk pak zapomíná i na to nejzákladnější co máme, a to je náš přirozený pohyb, na který bychom měli dbát!

Minulost

Člověk moderní není vůbec tvorem, který by byl s pohybem za dobře. Podívejme se do minulosti, kdy lidé vstali a od té doby v podstatě neustále stáli na nohou, ať už šli lovit, obdělávali pole, něco prodávali, nebo bojovali. Pohyb byl neustále součástí lidského života a byla to jeho přirozenost.

Nová doba

Ovšem dnešní doba přinesla zcela jiné návyky. Člověk neustále sedí na židli, po příchodu domů odpočívá na gauči a pohyb je ta tam. Pokud i vy na sobě cítíte, že pohybu během dnes příliš mnoho nedáte, pak byste měli zastavit a něco na svém dni změnit.

Začněte hned ráno

Hned ráno byste měli začít jemnou procvičkou, protáhněte se, pořádně se zhluboka několikrát nadechněte a přivítejte nový den. Zkuste co nejvíce omezit užívání dopravních prostředků. Vyměňte automobil za kolo, a začnete více chodit pěšky. Uvidíte, že i takto nepatrné změny pořádně rozhýbou vaše tělo a vy se okamžitě začnete cítit lépe.

V práci

Pokud máte sedavé zaměstnání, snažte se pořádně hýbat i v něm. Existuje celá řada nejrůznějších cviků, které můžete dělat i na své kancelářské židli. Nebojte se zároveň si občas v práci pro něco dojít. Máte na něco chuť? Volte raději vzdálenější automat, popřípadě se automatům vyhýbejte úplně a skočte si do kavárny naproti.

Doma

Po příchodu domů je člověk unavený, ale věřte, že vás nenakopne nic lépe než když si alespoň trochu zacvičíte a rozhýbete své unavené tělo. Tak schválně zkuste změnu a uvidíte že vám bude lépe. Ve zdravém těle, zdravý duch.

Podobné články...

Napsat komentář