Co podniknout v Chamonix-Mont Blanc?

Milujete hory, zbožňujete alpskou atmosféru a chcete se podívat na místo, které vás ohromí tak, že si ho budete pamatovat po celý život? Vydejte se do Francie, konkrétně do Horního Savojska. Kousíček od hranic s Itálií a vlastně i Švýcarskem, přímo pod majestátní horou Mont Blanc, se nachází městečko Chamonix.

Chamonix je malebným městečkem, kde se budete cítit tak trochu jako ve Francii, v Itálii i ve Švýcarsku zároveň. V zimě si zde užijete sjezdovky s dechberoucím výhledem a v létě… No na letní radovánky se pojďme podívat podrobněji.

Léto je ideálním obdobím pro výstup na Mont Blanc

A začněme rovnou pěkně zostra. Z Chamonix vede lanovka na Auguille du Midi, což je nejvýše položené místo v Evropě, kam se můžete dostat jako laik. Odtud lze pozorovat horolezce mířící na Mont Blanc! A také tento zážitek je vám dostupný. Nemůžete se tam vydat sami, je potřeba zaplatit si průvodce. Budete muset mít veškeré vybavení, jako jsou mačky, úvazky, helmy, cepíny atd. Mont Blanc ale obecně není těžkou horou pro výstup, a tak jste-li sportovně zdatní, můžete ho zdolat.

Nekonečné turistické možnosti

Oblast je protkaná turistickými stezkami, které vedou na vrcholky i k jezerům. Sbalte si trekingové hole, protože pokud si výstupy neulehčíte pomocí lanovky, budete stoupat opravdu dost. Bavíme se o vrcholcích s výškou dva až tři tisíce metrů. Přes Chamonix vede také světoznámá trasa Tour du Mont Blanc, která má asi 170 km. Ideální pro dobrodruhy, již se nebojí jít několik dní.

Místo s milionovým hotelem

Rádi se budíte venku s východem slunce a výhledem na vrcholky hor? Nádherné místo k přespání jsou jezera Cheserys, v nichž se zrcadlí zasněžené vrcholky. Investujte do dobré karimatky, ať vám není zima, budete spát skoro ve dvou tisících. A nedaleko od těchto jezer se nachází také tolik známé a ikonické jezero Lac Blanc, jejž najdete vyfocené snad na všech prospektech městečka Chamonix.

Ferraty s nejkrásnějším výhledem

Zamilovali jste si ferraty nebo je vaším nejmilejším společníkem karabina na lezení? I tohle si v Chamonix užijete. Ferraty hledejte na vrcholu lanovky Flégere, krásné lezecké skály jsou u vrcholu Le Brévent.

Chamonix je ráj v létě i v zimě. Žijí zde lidé z celého světa, protože mnozí se při návštěvě tolik zamilovali, že se sem rozhodli přestěhovat. Rozhodně se tu tedy nebudete cítit nijak nepatřičně. A mimochodem, Čechy zde také potkáte snad pokaždé.

Podobné články...

Napsat komentář