Když lyžovat, tak ve Francii

Francie zdaleka není oblíbenou destinací pouze letních turistů, vedle sluncem zalité Provence a Francouzské riviéry patří k oblíbeným cílům návštěvníků Francie i hory. V zimě sem za sněhem, upravenými sjezdovkami a adrenalinem míří tisíce lyžařů. Zejména pro mladé nadšené sportovce jsou určena lyžařská střediska v Savojských Alpách, která jsou velmi živá, pulzující ve dne i v noci, která nabízí skutečně nezapomenutelné zážitky. Místní areály jsou moderní, živé a poskytnou vám ten nejlepší servis.

Lyžařská střediska pro nadšené lyžaře

Mezi nejoblíbenější lyžařské destinace ve Francii patří oblast Tignes/Val d´Isere, nazývá se někdy také Espace Killy a zahrnuje celkem na 300 kilometrů sjezdovek, 102 vleků nebo třeba tunelové lanovky. Lyžařsky nejatraktivnější je v Tignes bezesporu část Val Claret. Jde o nejvýše položenou část s největší jistotou sněhu a kvalitními tratěmi. Za návštěvu určitě stojí sjezd s převýšením téměř 1400 m z ledovce Grande Motte.

Zjistěte si bližší informace předem

Asi nikdo nechce být nepříjemně překvapen nepříznivým počasím či sněhovými podmínkami. Proto je výhodné informovat se na stav lyžařského střediska předem. Aktuální informace o množství sněhu pro vás neustále monitoruje internetový portál pro nadšence sjezdového lyžování SNOW.cz. Dozvíte se zde, kolik kilometrů sjezdovek je aktuálně v provozu, kolik už napadlo přírodního sněhu a jaké je v oblasti počasí. Dále najdete u jednotlivých oblastí či středisek detailní informace, co které středisko svým návštěvníkům nabízí, nejen co se týká přímo lyžování a sjezdovek, ale také ubytování a celkové atmosféry. Díky tomu si pak můžete udělat obrázek, zda je toto místo vhodné právě pro vás.

Poslední dobou je velmi výhodné cestovat za sněhem do oblasti Tignes/Val d´Isere. Střediska nabízí možnosti masového ubytování, které sráží ceny notně dolů. Při výběru destinace bude jistě hrát také důležitou roli cena skipasů. Jejich přehled vám každoročně přináší Levnýskipas.cz. Neváhejte a vyberte si i vy lyžařský zájezd do Francie přesně pro vás.

Podobné články...

Napsat komentář