Jak se pojistit, než vyjedete za sportem na hory?

Chystáte se do zahraničí, abyste si užili sportování na perfektně upravených svazích? Pak byste neměli zapomenout na kvalitní cestovní pojištění. Anebo se snad chcete spoléhat na Evropský průkaz zdravotního pojištění? Pak by se vám mohla dovolená hodně prodražit…

Proč byste si měli sjednat cestovní pojištění?

O významu cestovního pojištění bylo napsáno mnoho, ale stále se najde spousta cestovatelů, kteří to berou na lehkou váhu a myslí si, že je „modrá kartička“ vytáhne z každé nepříjemné situace. V praxi však EHIC kryje pouze výdaje za ošetření v takovém rozsahu, jako pojištěncům dané země. A to pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních.

Spoléhat se na evropský průkaz se může „vymstít“ i z jiného důvodu. V bezprostředním okolí lyžařských středisek se obvykle nachází spíše soukromé kliniky. Tam byste si případné ošetření platili z vlastní kapsy. Vaší peněžence by neprospěl ani zásah horské služby a převoz vrtulníkem – tyto položky také EHIC nezahrnuje.

Základní pojištění většinou nestačí

Při výběru cestovního pojištění hrají podstatnou roli aktivity, které se na horách chystáte provozovat. Podmínky jednotlivých pojišťoven se často v mnohém liší a v základním balíčku stoprocentně nenajdete extrémní a adrenalinové sporty.

Například pojišťovna ERGO nabízí pojištění pro rekreační sporty již k základnímu cestovnímu pojištění. Konkrétně jde o lyžování a snowboarding po vyznačených trasách.

Chcete-li si zalyžovat nebo zajezdit na prkně i mimo vyznačené trasy, budete si muset sjednat připojištění extrémních sportů. Mimo to zahrnuje také alpinismus, vysokohorskou turistiku v oblastech nad 5000 m. n. m. a akrobatické lyžování.

Co dodat závěrem? Mít sjednané cestovní pojištění s odpovídajícím stupněm krytí je základ, ale neměli byste zapomenout ani na ohleduplnost a zodpovědnost – jedině tak můžete výrazně minimalizovat riziko úrazu či nehody.

Podobné články...

Napsat komentář