5 zásad správného cvičení, když je venku opravdové vedro

I když venku řádí opravdová vedra, neznamená to, že si nemůžete dopřávat pravidelný trénink a pohyb. Pro správný, a především zdraví přínosný, trénink je nutné během horkých letních dnů dodržovat několik zásad. Ty vám mohou letní trénink opravdu zpříjemnit a dopřát vám také to, že si trénink užijete. 

Dostatečná hydratace!

Nemůžeme začít tento článek jiným bodem než zmínkou o tom, jak nesmírně důležitá je pro vás v letních dnech, zvláště když trénujete, hydratace. Dopřávejte si dostatek tekutin před tréninkem, během, ale i po něm. Ideální je čistá voda a po vydatných výkonech iontové nápoje či kokosová voda, která je také bohatá na obsah minerálních látek.

Lehká strava

Váš trénink vám také zpříjemní, budete-li si během letních dnů dopřávat lehčí stravu. Zbytečně totiž nezatěžujete trávicí trakt a s plným žaludkem, navíc v opravdovém vedru, se vám bude jen špatně trénovat.

Vhodné oblečení

Klíčovým během letních venkovních tréninků je také oblečení. Volte lehké, světlé oblečení, které nebude přitahovat sluneční paprsky. Vyplatí se investovat do funkčního oblečení, které dobře větrá. Oblečení by však mělo být nejen funkční, z lehkých materiálů a světlé barvy, ale měli byste ho mít na sobě také co nejméně. Přebytečné teplo z organismu je jen 10 % odváděno dýcháním, o zbylých 90 % se stará pokožka.

Čas a menší zátěž

Dopřávejte si tréninky, běh, jízdu na kole apod., především v ranních či večerních hodinách, kdy již není takové horko a sluneční paprsky jsou mírnější. Přes léto si dopřávejte menší zátěž a snažte se zmírnit tempo. Myslete na své tělo a snažte se vnímat, co vám říká. Během horkých dnů vaše srdce a krevní oběh pracují mnohem intenzivně. Dopřejte si proto zpomalení.

Trénink v interiéru

Venkovní tréninky lze také vyměnit za trénink v interiéru, především v klimatizovaných prostorech, které nabízí opravdu kvalitní cvičební komfort. Ideálním letním sportem je také plavání, ať uč venku či uvnitř.

Podobné články...

Napsat komentář