Jak se správně připravit na podzimní běhání?

Nenechte se odradit nepřízní počasí, ranní mlhou, deštěm, chladným větrem. Pokud jste milovníci běhání a vaši kondici si udržujete především díky němu, nezanevřete na něj ani na podzim. Stačí se s nepřízní počasí vypořádat s pomocí vhodného oblečení a doplňků. Preventivně se na podzimní běhání také můžete připravovat. 

Pravidelné otužování

Na podzimní běh a další zimní sporty se můžete připravovat již od léta a to tím, že se začnete pravidelně otužovat. Otužování těla není úkol na jeden týden. Organismus musíte otužovat postupně. Většinou se začíná studenou sprchou, kterou postupně stále více ochlazujete a přivykáte váš organismus na změnu teplot. Nejlepší je provádět studenou ranní sprchu po dobu 3-5 minut každý den nebo si dopřát studené sprchování po teplé sprše. Pokud budete otužování provádět pomalu a pečlivě, vaše tělo bude lépe přizpůsobené změnám teplot a nebudete podléhat chladným vlivům. Budete také odolnější a váš imunitní systém silnější.

Výměna oblečení

Pokud běháte více venku v terénu než na asfaltové stezce či silnici, určitě zvolte vhodnou běžeckou obuv, která nemá příliš rovnou podrážku. I listí na asfaltové cestě vám však může dát pěkně zabrat. Nezapomeňte své oblečení na běhání obohatit o funkční prádlo, které odvádí vlhkost z těla a zároveň udržuje teplo, delší legíny, později mohou být i vyteplené, tričko s delším rukávem doplňte o funkční bundu či mikinu a vestu. Nezapomeňte ani na běžecké doplňky, které vás před chladným větrem ochrání, zvolit můžete čepici, čelenku, návleky na holeně, rukavice a nákrčník, který je na podzim nepostradatelný.

Pomůže i strava

Během podzimu se mění naše touha po jídle a máme více chutě na hutnější a tučnější jídla, která jsou horká. Dopřávejte si více zdravé tuky než nezdravé a polévky, které zahřejí. Nenechte se zlákat k nezdravému stravování a dbejte na to, abyste měli stále dostatek energie.

Podobné články...

Napsat komentář