Hubnutí běháním – trápení nebo efektivní způsob hubnutí?

Cesta k vysněné postavě je pro mnohé z nás velmi obtížná. Hledáme sporty, které by nám usnadnily hubnutí a zároveň se snažíme o zdravý životní styl. Snad jen málokdo nevyzkoušel také běhání. Běh může být geniálním parťákem na vaší nové životní trase. Úspěch je zaručený, ale musíme vědět, jak na to.

Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti, protože takové podání bude snad všem bližší. Jelikož mám s během nějaké zkušenosti, začaly moje pravidelné tréninky vcelku s úsměvem. Sehnala jsem si kvalitní boty, vybrala si vhodný terén a začala dodržovat správnou životosprávu. Nemyslete si, žádné zásadní změny, jen velké množství zeleniny, pitný režim a nenacpávat se po osmé hodině. Když jsem se cítila psychicky i technicky vybavená, vydala jsem se na první běh. Jelikož jsem opravdu dlouho neběhala, věděla jsem, že bych se hned při prvním běhu neměla zničit.

Nicméně jsem si zároveň uvědomovala, že tělo začíná spalovat až po 30 minutách běhu. A tak jsem klasicky začala indiánským během trvajícím 40 minut, každý druhý den. Pochopitelně mne bolely nohy, ale naopak se zlepšoval dech. Vydržela jsem to takto týden a cítila se připravená na změnu. Běh vkuse 40 minut – pomalé tempo. Při běhu trvajícím déle než 30 minut v pomalejším tempu tělo také spaluje. Pokud se o běhání trošku zajímáte, jistě již víte, že za při každé uběhnuté míli spálíte cca 110 kalorií, což může posloužit jako dobrá motivace.

Běhání a hubnutí přinášejí vzájemné kombinaci neustálé otazníky. Některé studie tvrdí, že je hubnutí potřeba větší intenzita, tedy také frekvence a jiní, že postačí delší doba běhu v mírném tempu. Toto je zcela individuální. Jinak spaluje člověk, který již má určitou kondici a jinak spaluje začátečník.

Můj osobní tip je střídání tempa a terénu. Běhám již každý den 40 minut ve volnějším tempu. Nicméně každých 700 metrů zrychlím tempo, nebo když potkám překážku, využiju jí. A tak běhám po schodech, do kopce nebo v lese přeskakuju kořeny stromů. Překážkám se vyhněte, pokud máte problémy s klouby.

Doporučuji běh kombinovat s posilováním a protahováním. Moje zkušenosti slibují pevný zadek, poměrně dobře vypracovaná stehna, ale nezaručují hezké bříško. Na to ještě každý večer posiluji.

Vyběhněte s elánem do nového životního stylu. Hodně štěstí!

Podobné články...

Napsat komentář