Jaké sporty si můžete užívat na podzim?

Ještě než začne zimní sezóna běžkování, bruslení a lyžování, můžete si stihnout ještě užít jiných sportů, ke kterým sníh zatím nepotřebujete. Jaké sporty jsou ideální na podzim?

Podzimní turistika

Podzim vybízí k posledním turistickým výletům. Navíc nádherně zbarvená příroda je tím, co tvoří výlety ještě zajímavějším. Vyšlápněte si na podzim na Sněžku, projděte si stezky v Krkonoších nebo navštivte Šumavu. Nezapomeňte na vhodnou obuv a cibulový způsob oblékání. Vrstvěte, vrstvěte, vrstvěte, abyste poté mohli vrstvy pohodlně svlékat. Vyrazte s celou rodinou na výlet a dopřejte si dávku pohybu a nové zážitky.

Běhání

Na podzim můžete stále ještě svou kondici udržovat s pomocí běhání. Stačí svůj dosavadní outfit obohatit o funkční prádlo, teplejší mikinu či vestu, rukavice, popřípadě nákrčník, který vás ochrání před zánětem dýchacích cest. Nezapomínejte ani na vhodnou obuv, zvlášť pokud běháte v terénu.

Jízda na kole

Na podzim je i ideální čas pro jízdu na kole, zvláště v teplejších dnech. Kolo vás udrží ve skvělé kondici a měli byste si ho užívat do doby, než napadne sníh. Nezapomeňte na funkční prádlo, teplejší návleky na tretry, čepici a rukavice, které vás ochrání před chladem a změnami počasí. Přibalte si vždy raději také pláštěnku.

Plavání

Na podzim se přesouváme z venku dovnitř, a proto je také ideální čas začít s plaváním. Plavání je skvělým sportem, který můžete vykonávat po celou dobu bez závislosti na počasí. Je vhodné pro malé děti, dospělé i seniory a pečuje o zdraví vašich zad a příliš nenamáhá kloubní aparát. Zařaďte návštěvu bazénu mezi své pravidelné týdenní aktivity.

Posilování

Svou postavu celkem rychle vytvarujete v posilovně. Stačí k posilování dodržovat zdravý jídelníček a být na sebe přísní. Výsledek však poté stojí za to. Posilovnu můžete navštěvovat po celou zimu a udržovat si tak skvělý vzhled a dobrou kondici.

Podobné články...

Napsat komentář