Kde na vás čekají opravdu jedinečné sjezdovky?

Hledáte místa, kde na vás čeká opravdu řádná zimní lyžovačka? Jedinečná příroda a sjezdy, o kterých se vám ani nezdálo? Takovéto sjezdovky najdete po Evropě, ale i v USA či Kanadě. Na některé opravdu jedinečné sjezdovky si dnes posvítíme. 

Do Itálie!

I když je Val di Fiemme pro české turisty celkem známé, čekají zde na vás různorodé sjezdařské terény. Až 150 tratí pro běžkaře a 108 km sjezdových tratí. Výhodou italského lyžování je především počasí. Dopřát si tak můžete lyžování i za krásně modré oblohy a se slunečními paprsky. Jedinečným zážitkem se však pro vás stane lyžování na lyžařském okruhu Sella Ronda. Zde můžete zažít celodenní lyžování a to vždy na jiné sjezdovce, je jich zde celkem 250. Lanovek a vleků zde najdete 170, které propojují jednotlivé sjezdovky, jejichž délka činí dohromady 400 km.

Rakouské sjezdovky

Lyžování u ledovce? Proč ne. Takové můžete zažít například v Rakousku v oblasti Zillertal 3000, kde můžete lyžovat v nadmořské výšce 3200 m. Dalším místem, které stojí za to navštívit je Kitzbühel. Zde na vás čeká i jedna z nejprudších sjezdovek Rakouska nazvaná výstižně Harakiri, kde se každoročně koná závod Světového poháru.

Jedinečná Kanada

Velkolepé hory a jedinečný zážitek z lyžování na vás čeká ve Whistleru, městě vzdáleném 120 km od Vancouveru. Dvě hory, Whistler a Blackcomb jsou dohromady největším zimním střediskem a západní polokouli. Whistler je nádherným městem, bohužel finančně náročnějším, přesto za tento jedinečný zážitek kanadské sjezdovky jistě stojí.

Zkuste lyžování v USA

Nesmíme zapomenout na lyžování ve Spojených státech, o jejichž střediscích se přezdívá, že mají ten nejkvalitnější sníh na světě, tedy dokonale suchý. Městečko Park City v Utahu, dříve přezdívané jako město duchů, se změnilo v zimní středisko, které za rok navštíví přibližně 1 500 000 lyžařů. Díky tomu, že Utah leží v blízkosti Pacifiku, od kterého putují srážky, zastaví se poprvé až nad těmito horami, díky tomu je zde sníh dokonale lehký, a prašan, který najdete jen málokde.

Podobné články...

Napsat komentář