Jaké výhody vám přináší ranní běh?

I když už se u nás nadmíru ochladilo, nic vám nebrání tomu, vydat se na příjemný běh do přírody v teplejším oblečení. Běháte rádi ráno, odpoledne nebo večer? V dnešním článku vám přinášíme pár informací o ranním běhu a proč je vhodné chodit běhat zrovna ráno.

Skvělý start

Ranní běh je skvělým startem do nového dne. Dopřejte si ráno banán, běžte si zaběhat, pak se nasnídejte a hurá do práce. Vaše ráno bude plné energie a vy už budete mít pocit, že jste toho dost stihli. Jestli se rozhodnete k pravidelnému rannímu běhu, budete si muset přivstat, což znamená, že byste měli jít večer o něco dříve spát, aby vám čas na spánek nechyběl. Také se snažte před spaním jíst pouze lehká jídla či se navečeřet alespoň hodinu před psaním, abyste neměli ráno těžký žaludek a neběželo se vám jen s obtížemi.

Po probuzení

Před ranním během si dopřejte buď jen ovoce či sklenici vody s citronem. Záleží na tom, co preferuje vaše tělo. Následně byste se měli protáhnout, aby bylo vaše tělo na běh připravené a rozcvičit se. Vždyť jste před chvílí ještě spali! Začněte protažením, zahřátím, krátkou chůzí a následným během.

K větší dávce energie

Ranní běh je pro vás energií do nového dne. Odpoledne se vám většinou už běhat nechce a jste unavení. Ráno vás běh nakopne a dodá energii do celého dne. Může se také stát, že odpolední běh ani stíhat nemůžete, protože vozíte děti na kroužky, nakupujete nebo pracujete. Ráno je skvělý čas, jelikož všichni ještě spí, nikdo vás při běhu nepozoruje, neruší a vy si můžete užívat i východy slunce. Pokud si už ráno zaběháte, nemusíte myslet na to, zda se vám běh vejde do odpoledního plánu, protože ho už budete mít za sebou. Zkuste si dopřát pravidelně ranní běh a vyzkoušejte na vlastní kůži, jak je skvělé věnovat se zdraví svého těla již od rána.

Podobné články...

Napsat komentář