Jak na boky? Aneb zhubněte tolik neoblíbená “madla lásky”

Mnoho osob se při hubnutí trápí s tzv. madly lásky. Svou roli hraje zpravidla také genetika a ukládaní tuku v těchto partiích, které trápí především ženy, i když se nevyhýbá mnohdy ani mužům. Abyste se však “madel lásky” zbavili, chce to více než jen do nekonečna provádět série sklapovaček a dalších cviků na břicho. 

Hubnutí boků

Hubnutí této oblasti je poměrně problematické. Pro dosažení viditelných výsledků, musíte začít tím, že upravíte váš jídelníček, ale také trénink, spánek i pitný režim. Jedině v tom případě totiž uvidíte tížené výsledky a tvar vaší postavy se změní.

Čím začít?

Začnete tím, že si ve svém jídelníčku začnete dávat pozor především na příjem cukrů. Právě úprava jídelníčku je totiž klíčem k úspěchu, chcete-li se zbavit tuku, ať už se jedná o jakoukoliv oblast vašeho těla. Pokud si nechcete zakazovat čokoládu, zvolte kvalitní a nejlépe hořkou variantu. Pozor si dávejte na skryté cukry a nezvyšujte váš kalorický příjem. Vždy se držte toho, aby byl váš kalorický příjem alespoň přibližně stejný jako kalorický výdej. Alternativou pro klasický cukr pro vás může být xylitol, erythritol či různé typy sirupů.

Druhým důležitým bodem je důraz na dostatečný příjem bílkovin a vlákniny ve vaší stravě. Jen díky tomu se zbavíte i tuku na bocích. Denní příjem vlákniny by měl být v ideálním případě 30 g. Co se týká bílkovin, mělo by to být 1,4-2 g na kg tělesné váhy.

Pravidelný pohyb

Nezapomínejte ani na pravidelný pohyb, nemáme na mysli tréninky, ale k ukládání tuku na bocích přispívá sedavý životní styl. Hýbejte se proto i v práci, choďte domů pěšky či si místo sledování televize dopřejte procházku.

Core a HIIT trénink

Pro hubnutí tuku na bocích je vhodný core trénink, tedy cvičení na střed těla či HIIT trénink. Ten v krátkém čase kombinuje intenzivní kardio a krátké pauzy. Jedná se však o fyzický náročný trénink, který není vhodný pro začátečníky, avšak přináší opravdu efektivní výsledky.

Podobné články...

Napsat komentář