Spadla vám činka – na vině může být hořčík

Dnes se zaměříme na jeden z nejdůležitějších minerálů, který se v našem těle nachází. Toto téma by mělo zajímat jak začínající sportovce, tak pokročilé cvičence, jelikož bez hořčíku se daleko nedostaneme. Přiznejme si, že současný stav potravin a nabídka potravinových řetězců neodpovídá skutečnému požadavku našich těl. Vlivem nesprávného hospodaření s půdou a zpracováním potravin se dostáváme do nepříjemného hořčíkového deficitu. Podle nejnovějších studií se v tomto nepříjemném organickém rozpoložení nalézá přes 90% veškeré populace. Tento odhad neberte na lehkou váhu. Nedostatek hořčíku může za velké množství zdravotních komplikací, které se pak snažíme léčit úplně jinou cestou.

Nezbývá tedy nic jiného než řádné suplementace. Pravdou však zůstává, že nákup klasických hořčíkových tobolek se vám opravdu prodraží, ale za pokus nic nedáte. Zakupte si balení čistých hořčíkových tobolek a udělejte si malý test, jak na tom jste s hořčíkem právě vy. Vezměte si ráno 4 tabletky a večer další čtyři. Pokud se nedostaví průjem, zvedněte tuto dávku o další tabletku ráno i večer. Takto pokračujte až do stavu průjmu. Hořčík v potravinách. Předávkování hořčíkem totiž není nebezpečné. Tělo si s tímto obnosem velmi snadno poradí formou průjmu.

Deficit vás může rozhodit

Díky tomuto ukazateli ihned poznáte, jak jste na tom právě vy. Pokud byste chtěli tento deficit dorovnat, je dobré hraniční hodnoty hořčíku udržet v těle co nejdéle. Jakmile se objeví výše zmiňovaný průjem, uberte o dvě tablety ráno i večer a čekejte, dokud se nedostaví další průjem. Toto srovnání deficitu může trvat několik měsíců, ale za čas se vše ustálí a vaše tělo se navrátí do skutečné pohody. Nejlevnější formou, jak doplnit svému tělu tento nutný prvek je přes chlorid hořečnatý ve farmaceutické kvalitě. Kilo tohoto prášku stojí 250Kč a dávkování se zvedá po lžičkách v 1 litru až 2 litrech vody, která se pije v průběhu celého dne.

Hořčík se podílí na všech důležitých funkcích v našem těle. Má nepostradatelný vliv na výměnu energie v našich buňkách, významně působí jako antistresové činidlo, je protizánětlivý, antitoxický a aktivuje všechny hormony i enzymy v našem těle. Jde o jeden z nejdůležitějších prvků s vlivem na nervovou soustavu, srážlivost krve, střeva, močový měchýř a žlučník. Nepodceňujme tedy jeho úlohu a srovnejme si deficit hořčíku, co možná nejrychleji. Beu hořčíků nefunguje v lidském těle celý další zástup vitaminů, proto se na něj zaměřte.

 

V příštím článku si povíme co může způsobi nedostatku hořčíku.

 

Podobné články...

Napsat komentář