Víno a zdraví

Víno je jedním z nápojů, kterým si můžeme zpestřovat různé oslavy, nebo si můžeme nalít jeho sklenici kdykoliv, kdy se chceme odreagovat a relaxovat. Kromě toho, že nám víno může velmi chutnat, může mít také velmi pozitivní vliv na naše zdraví. A právě na téma víno a zdraví se často vedou různé diskuse, a existuje i mnoho studií, které toto skutečně prokazují.

Pojďme se tedy podívat konkrétně, na co všechno může mít víno vliv. Samozřejmě je nutné dbát na to, aby jeho konzumace byla skutečně pouze mírná. Naopak nadměrná konzumace může být velmi velkým problémem nejenom pro naše tělo. Ideálním množstvím jsou jedna, maximálně dvě sklenky denně. Velmi účinně tak můžeme tímto způsobem bojovat například proti cholesterolu. To vše díky tomu, že víno obsahuje takzvané flavonoidy, což jsou velmi prospěšné antioxidanty. Navíc, a to především červené víno, může v tomto ohledu účinně napomáhat i tvorbě krevních destiček, a tím eliminuje například ucpávání tepen.

Červené víno nám však dokáže výrazně pomáhat také s případnými srdečními onemocněními. Tedy konkrétně jim dokáže velmi dobře předcházet. Především totiž prospívá našemu krevnímu oběhu, a tím je velmi dobrou prevencí. Na druhou stranu ani bílé víno bychom neměli vynechávat. To také obsahuje celou řadu velmi prospěšných antioxidantů, a navíc dokáže účinně chránit naši dýchací soustavu, především potom plíce. V tomto ohledu by mělo být oblíbeným nápojem například u kuřáků, jelikož dokáže velmi mírnit negativní účinky tohoto zlozvyku.

Samozřejmě víno může pomáhat i v oblasti prevence rakoviny, a to mnoha našich orgánů, nebo často působí i velmi příznivě proti Alzheimerově chorobě. Vždy je však nutné pít víno čisté. Ačkoliv mnoho lidí má raději svařené víno, při tomto procesu vaření se z něho mnoho účinných látek vytrácí, a tak jeho účinky určitě nejsou tak kvalitní.

Podobné články...

Napsat komentář