Správné oblečení na zimní běhání: Jak na něj?

Rádi byste začali s běháním i přes zimu? Nevíte, jak se správně obléct, aby vám nebylo teplo nebo naopak zima? Dnešní článek vám poradí, jakou taktiku oblékání zvolit a čemu se určitě vyvarovat. 

Klíčem je vrstvení

Pokud plánujete běhání přes zimu, tedy v počasí, které je chladné, mnohdy až mrazivé, doprovázené větrem a sněhem, myslete na to, že během běhání se snadno zahřejete, a to i v zimě. Důležité je proto naučit se oblečení vrstvit, jelikož si vždy jednu vrstvu můžete v případě potřeby snadno sundat. Začít byste měli funkčním termoprádlem, tedy tričkem a kalhotami, následně navléci funkční legíny, vyšší ponožky. Zvolit můžete funkční prádlo. buď lehčí funkční mikiny a bundu nebo fleecovou mikinu, kterou doplníte o vestu. Velmi záleží na tom, zda je venku pod nulou, zda fouká vítr či sněží. Pokud padá sníh a velmi fouká, potřebujete ochranu, tudíž volte raději bundu než vestu. Vhodné je si sebou vzít malý běžecký batůžek, do kterého si umístíte potřebnou vodu, pokud běháte delší trasy a můžete odložit kus nepotřebného oblečení (většinou druhou vrstvu v podobě lehčí funkční mikiny).

Výběr vhodné obuvi

Pro zimní běhání je důležitý výběr kvalitní obuvi, která jednoduše nepromokne, ale zároveň dostatečně dýchá, aby se vám v ní noha nepotila. Myslet musíte i na hlubší vzorek obuvi, abyste mohli běhat i v terénu v klidu a bez rizika úrazu. Vybírejte proto obuv přímo na zimní běhání, jiná by pro vás mohla být riziková a zbytečně byste si mohli ublížit.

Doplňky

Nesmíme zapomenout ani na vhodné doplňky v podobě nákrčníku, který si můžete přetáhnout přes pusu a vyhnete se nachlazení, rukavicím, funkčnímu kulichu, který odvádí přebytečné teplo. Hodit se vám budou reflexní prvky a čelovka, jelikož právě v zimě je nejčastější snížená viditelnost, která by pro vás mohla být nebezpečná, pokud běháte po okraji vozovky.

Podobné články...

Napsat komentář