Co si obléct na vodní sporty?

Jste vodní živel, který miluje vodní sporty? Holdujete vodním sportům nejen za hranicemi ČR nýbrž i u nás? Tak v tom případě byste jistě rádi věděli, jakým způsobem se, co možná nejlépe na tyto sporty obléci, a to nejen v našich podmínkách, kdy se teplota vody mnohdy pohybuje hluboko pod sedmi stupni, není tomu tak?

V tom případě věnujte pozornost následujícím řádkům, ve kterých se pokusíme tajemství oblečení pro vodní sporty rozuzlit.

Zásadní roli hraje neopren

Kvalitní neopren tvoří nedílnou součást základního tepelného komfortu, který je při vodních sportech k nezaplacení. Bez skvělého neoprenu se takřka nelze obejít. Neoprenový oblek by měl mít v našich podmínkách tloušťku zhruba 4 až 5 mm.

S tenčím neoprenem si vystačíte pouze v létě, tudíž je mnohem rozumnější si pořídit neopren s větší tloušťkou a těch pár letních dnů v něm překonat, než si kupovat tenčí. Pokud ovšem pravidelně cestujete k moři, tenčí neopren jistě oceníte.

Thermo prádlo k nezaplacení

V případě, kdy pociťujete ve svém neoprenu chlad, je vhodné ho zkombinovat právě z thermo prádlem, které je v tomto případě k nezaplacení. Nemusíte si tak zbytečně kupovat tlustější neopren.

Thermo prádlo vám poskytne velmi vhodnou tepelnou izolaci, rychle schne, je hygienické a dá se prát klasicky v pračce. Thermo prádlo neoceníte, pouze při zimním snowkitingu, nýbrž i při paddleboardingu, který je v našich končinách v podstatě velmi mladým sportem.

Stejně tak tímto thermo prádlem můžete doplnit i neopren pro děti, které si zaslouží nadstandardní péči a dokonalou ochranu před nechtěným prochladnutím.

Neoprenová trička a vesty

Věnujete se rádi wakeboardingu či kiteboardingu? Ať tak či onak, rozhodně při těchto sportech oceníte i možnost snížit své tepelné ztráty jinak než pomocí tlustějšího neoprenu. Pro vás jsou tak velmi vhodné neoprenové vesty či trička, která jsou velmi často doplněna i kapucí, díky které vám studená voda nebude zatékat za krk, a následně ji nepřivítáte na celém těle.

Rukavice jsou nutností

Umíte si představit svůj vodní výkon tehdy, máte-li na kost promrzlé ruce, ve kterých pomalu ale jistě ztrácíte cit? Nejenže by vám toto promrznutí bylo nepříjemné, nýbrž by pro vás mohlo být i nebezpečné.

Ruce jsou u vodních sportů třeba a tudíž je důležité je i vhodně chránit. Pokud tedy toužíte po vodních radovánkách v teple a bezpečí, jistě si neoprenové rukavice pořiďte.

Přemýšlejte i o neoprenových botách?

Neoprenové boty jistě nejsou pro milovníky surfování a jiných kontaktních sportů ničím příjemným, avšak jsou neoprenové boty zejména v našich chladnějších podmínkách nutností.

Mít kontrolu nad svým prknem v bosých nohách je sice super, ale nemít žádnou kontrolu díky tomu, že jsou nohy promrzlé už tak super není. Tudíž při nákupu vybavení pro vodní sporty počítejte i s tím, že obutí pro vás bude nezbytností.

Vhodné oblečení pro vodní sportu najdete na showroomu Mystic v Brně nebo na stránkách www.mysticstore.cz

 

Podobné články...

Napsat komentář