Jizerská padesátka se blíží!

Jizerská padesátka je již za dveřmi a vy máte stále ještě šanci zaregistrovat se do tohoto závodu s nižší cenou startovného než za cenu na místě. Chcete zažít jedinečný běžkařský zážitek na této trati? Zajet si můžete závod nejen na 50 km, ale také na 25 km či 10 km. Zvažte své síly a buďte součástí této události alespoň jednou za život. 

Základní informace

Jizerská padesátka je starým závodem, který má své kořeny již v roce 1968. Letošní rok se pojede jednapadesátá Jizerská 50, jejíchž program se bude konat od 16.-18. února 2018. Startovat se bude z lyžařského stadionu v Bedřichově. Od roku 1970 se běhá jako Memoriál Expedice Peru, na které zemřelo 15 českých horolezců při výstupu na Huascarán. Pokud zvládáte techniku běhu na lyžích, ať už klasickou či volný styl a cítíte, že jste fyzicky v dobré formě, můžete si zkusit jeden ze závodů Jizerské padesátky zajet. Zdolat můžete buď 50 km trať, 30 km závod volnou technikou, 25 km závod v klasickém stylu, 10 km v klasickém běhu či sprint, který se běhá na 1,5 km soupaž. Zazávodit si mohou však i děti či firemní skupiny.

Jak se mohu přihlásit?

Registrovat na závod se můžete až na místě či dříve na oficiálních stránkách Jizerské 50. Pokud se registrujete s předstihem, tedy do 31.1.2018 zaplatíte nižší cenu za startovné. Pro 50 km závod platí startovné 2 200 Kč, na 25 km 2 000, atd. Cena startovného se u kratších tratí snižuje, čím kratší trať, tím menší poplatek. Pokud registraci online nestihnete, můžete se přihlásit až na místě a zaplatit zde v hotovosti za své přihlášení o několik stovek více.

A co fanoušci?

Pokud byste se chtěli na závody přijet pouze podívat a zafandit si, není to žádný problém. Fandit můžete přímo z bedřichovského stadionu, který nabízí pro fanoušky skvělé zázemí. Další možností je fandit při nejtěžším stoupání na Smědavě či z Jizerky. Těšit se můžete na napínavé závody, ohňostroj, skvělou atmosféru a koncert skupiny Tata bojs.

Podobné články...

Napsat komentář