Aktivní dovolená v Chorvatsku

Dovolenou v Chorvatsku má většina z nás spojenou s opalováním, skotačením ve vlnách a šnorchlováním. Málokdo zná zemi po turistické stránce, což je škoda, protože i v tomto ohledu má co nabídnout. Máte-li v plánu delší dovolenou, není od věci prostřídat lenošení u moře s pěší turistikou. Chorvatsko nabízí krátké výlety i rozsáhlejší pochody pro aktivnější jedince.

Vyberte si zájezd na poslední chvíli

Pokud se rozhodnete strávit letošní dovolenou v Chorvatsku, nezapomeňte si včas zarezervovat ubytování. Většina klientů dává před hotelovými resorty přednost pohodlným a hezky zařízeným apartmánům, které jsou umístěny nedaleko písečné či oblázkové pláže a zároveň garantují výjimečnou cenu. Prostřednictvím příslušných webových stránek lze ubytování v Chorvatsku vyjednat přímo s majitelem objektu. Finanční náročnost odpovídá zvolené destinaci, počtu zúčastněných osob, ale i termínu, kdy dovolenou objednáváte. Pokud chcete co nejvíce ušetřit, poohlédněte se po zájezdu v rámci last minute nabídky.

Krásné chorvatské ostrovy

Chorvatsko je proslulé především krásnými ostrovy, které každoročně navštíví tisíce turistů z různých koutů světa. K nejvíce navštěvovaným patří ostrovy Krk, Brač, Cres nebo Hvar. Nouze o výletníky však není ani v oblasti Dugi otok, Pag či Korčula. Ti, jež se do Chorvatska vydávají za poznáním tamních hor, mohou navštívit pohoří Velebit, Biokovo a stejně tak Mosoru. K dispozici je celá řada menších túr, ale i náročnějších stezek poskytujících nádherné výhledy do okolí.

Odpočinek v jadranském ráji

Mnoho turistů zná zemi lépe než své boty, neboť se sem pravidelně vrací, aby poznali dosud nenavštívená města a ostrovy. Pokud i vás láká turistika v Chorvatsku, nebo jen toužíte po zaslouženém odpočinku v srdci Jadranu, vydejte se letos do chorvatských končin. Mimo jiné nasajete pohodovou atmosféru, ochutnáte speciality místní kuchyně a třeba vám v hlavě utkví pár nových slovíček, s nimiž zabodujete při vaší další návštěvě Chorvatska.

Podobné články...

Napsat komentář