Kam si zajet za sáňkařskými zážitky?

Rádi byste se svými dětmi a rodinou vyrazili na sáňkařskou dráhu? Nebo jste sami milovníci sjíždění prudkých kopců na sáňkách či bobech? Zajeďte si za zábavou a jedinečnými sáňkařskými zážitky na sáňkařské dráhy, které jsou delší než klasické kopce, upravené a často si u nich můžete sáňky přímo zapůjčit. Kam vyrazit na sáňkařskou dráhu?

Do Špindlerova Mlýna

Snow and Fun, tak se nazývá sáňkařská dráha ve Špindlerově Mlýně. Přímo z centra se můžete svézt autobusem (stačí si na náměstí zakoupit jízdenku) k sáňkařské dráze. Sáňky si zde můžete také zapůjčit a cena za jejich vypůjčení se započítává do ceny za jednotlivé jízdy, cena se zvyšuje o 60 Kč. Tato sáňkařská dráha je dlouhá 4 km a převýšení se pohybuje až okolo 400 m. Pokud jedete s celou rodinou, spočítejte si útratu: děti do sedmi let zdarma, dospělí zaplatí 240 Kč, přičemž tato částka již obsahuje dopravu autobusem i půjčení saní. Užijte si jedinečný zážitek ze sáňkování na 4 km dlouhé trati.

Sáňkování v Jánských lázních

Kratší sáňkařskou dráhu objevíte v Jánských lázních, kde však dráha dosahuje převýšení až 600 m. Její délka je 3,5 km a svézt se můžete z Černé hory po Zvonkové cestě a dojedete až do Jánských lázní. Skvělé je, že vstup na tuto sáňkařskou dráhu je zdarma, pokud máte své vlatní sáňky. Neplatíte žádné poplatky. Půjčení saní na celý den zde vyjde na 300 Kč, za polovinu dne zaplatíte 220 Kč.

Menší dráha

Již menší sáňkařskou dráhu objevíte u Skiareálu Klíny v Litvínově, kde je přírodní sáňkařská dráha měřící 600 m. Provoz na této přírodní dráze není omezen a žádné poplatky zde neplatíte. Sáňkařská dráha začíná u bývalé restaurace Sport.

Do Dolní Moravy?

Zde objevíte 2,5 km dlouhou sáňkařskou dráhu, která je však vhodná pouze pro speciální saně z brzdou, jelikož jde o prudší sáňkařskou dráhu. Saně vám zapůjčí u dráhy za třicetikorunovou kauci. Jedna jízda zde vyjde na 130 Kč na osobu, za tři jízdy zaplatíte 290 Kč.

Podobné články...

Napsat komentář