Lyžování

Jedním z nejoblíbenějších zimních sportů je samozřejmě lyžování. To má po celém světě, ale i u nás velmi dlouhou tradici. A to hlavně proto, že v minulosti byly lyže hlavně prostředek k možnosti snadného přesunu. Teprve ve 20. století se stal z lyžování oblíbený a vyhledávaný sport, a to jak na vrcholové, tak i rekreační úrovni. Samozřejmě existují dvě hlavní oblíbené možnosti, a to jak standardní sjezd, tak i běh na lyžích, tedy na běžkách.

S rozmachem tohoto sportu samozřejmě došlo i na velké rozšiřovaní zimních středisek. U nás nadchnou především ta krkonošská, ale v zahraničí, kam se často pořádají zájezdy na last minute lyžování, dominují Alpy. A to především Alpy v Rakousku, Itálii, nebo také Francii. Zde na návštěvníky čekají desítky kilometrů jak sjezdových, tak i běžeckých tratí, a to různých náročností. V těchto lokalitách samozřejmě vznikly také hlavní disciplíny tohoto sportu, mezi které lze zařadit slalom, obří slalom, superobří slalom, sjezd, nebo alpskou kombinaci. To vše je k vidění jak na mistrovstvích, tak i na olympijských hrách.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=09GRD0YRnYk[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tM2X_pOwBEI[/youtube]

Pokud i vy tento sport milujete, nebo ho chcete začít provozovat, není nic snazšího, než si pořídit vhodné vybavení. Mezi to spadají jak lyže, tak i vázání, hůlky a lyžařské boty. Z hlediska finanční náročnosti lze říci, že ceny lyží se mohou pohybovat od několika tisíc korun, až po několik desítek. A pokud jste tomuto sportu propadli, je lyžování v Alpách jednou z nejlepších možností, jak si zážitek užít na plno.

Mezi ty nejznámější střediska, kde budete nadšeni, patří třeba Alpe d’Huez, Les Trois Vallées, Portes du Soleil. Ty všechny leží ve Francii. V Rakousku vás naopak čeká Zillertal Arena nebo Kaprun, a v Itálii rozhodně zamiřte do oblasti Dolomiti Superski. Řadu míst však nabídne také Slovinsko, nebo Švýcarsko. I zde lze čekat poměrně vysoký komfort služeb a vybavení.

Podobné články...

Napsat komentář