Má smysl pít protein, i když netrénujete?

Mnozí z nás sportovali, protein užívali, ale i když nesportujeme, protein si občas dáme. Není to však zbytečné? A může to být zdravý nebezpečné?

Užívání proteinu nesportovci

Pravdou je, že užívání proteinu nesportovci pro ně není nezbytné, ale užívat jej mohou. I když totiž necvičíte a cíleně se nesnažíte nabrat na svalové hmotě, může vám užívání proteinu přinést některé zdravotní benefity.

Kompletní spektrum

Protein přináší vašemu tělu dávku kompletního spektra aminokyselin, což je důležité především pro vegetariány a vegany, kteří mívají s komplexním příjmem aminokyselin problém. Pro ně je užívání proteinu více než ideální, jelikož dlouhodobá absence některých aminokyselin přináší zdravotní problémy.

Překyselení organismu

Tento bod se týká především osob, kteří milují maso. Jelikož má maso lehce kyselé pH, může jeho častá konzumace vést k překyselování organismu, s čímž souvisí i rozvoj některých chorob. Syrovátkový protein má však pH lehce zásadité, pomáhá tedy udržovat hladinu pH v normálu. Díky tomu v organismu vše správně funguje.

Ideální při redukční dietě

V případě redukčních diet, kdy jde opravdu o shození mnoha přebytečných kil, je protein ideálním pomocníkem. Obsahuje totiž dostatek bílkovin, málo kalorií a jeho chuť je příjemná. Proteinový nápoj tak může sloužit jako vydatná svačina. Při redukční dietě jsou totiž právě bílkoviny nesmírně důležité a protein je možností, jak jich do těla dostat dostatek.

Denní příjem bílkovin

Nejen vegetariáni a vegani, ale i některé další osoby mají problém s dostatečným denním příjmem bílkovin. Protein je tak dobrou možností, jak si ohlídat optimální denní příjem bílkovin. Pokud sami víte, že nejíte příliš masa, mléčných výrobků či sojových výrobků, měli byste nad užíváním proteinu začít uvažovat. Myslete však na to, že je vždy problém ideální řešit pestrou a vyváženou stravou, ne dalšími doplňky stravy.

Podobné články...

Napsat komentář