Voda z mladého kokosu jako přírodní iontový drink vhodný pro sportovce

Dopřáváte si po cvičení iontových nápojů, abyste hydratovali své tělo, dopřáli si dávku energie a doplnili potřebné vitamíny a minerály? Vyzkoušejte místo průmyslově vyráběných iontových nápojů vodu z mladého kokosu. Nemáme na mysli kokosové mléko, ale vodu, která se vytváří ještě v mladém kokosu. Má lehce nasládlou chuť, ne příliš výraznou, ale je velmi přívětivá pro vaše zdraví.

Mladý kokos

Voda z mladého kokosu nemá nic společného s kokosovým mlékem, které je tučné a vyrábí se z kokosové dužiny. Kokosová voda je produktem, který se vytváří v kokosovém ořechu. Kokosové ořechy se sbírají přibližně po půl roce růstu a jsou stále ještě zelené. Kokosová palma čerpá vodu, ta putuje přes celý strom a filtrovaná zůstává uvnitř kokosového ořechu.

Účinky na organismus

Kokosová voda je tím nejčistším přírodním produktem, zvlášť pokud si zakoupíte celý mladý kokos. Má skvělé účinky na váš organismus díky obsahu látek. Dopřávat by si ji měli především sportovci, ale je vhodná i pro rekonvalescenty, děti a všechny, kteří touží po zdravém těle a příjemném osvěžení.

Co vše kokosová voda skrývá?

A proč byste si měli kokosovou vodu dopřávat? Kokosová voda je bohatá na minerální látky, především na draslík, hořčík a vápník. Tělo je díky kokosové vodě skvěle hydratováno a hodí se ji pít i během sportovních výkonů. Kokosová voda navíc obsahuje více draslíku než banány. Nechybí v ní ani vitamíny skupiny B, kyselina laurová, cytokoniny a antioxidanty. Přírodní cukry navíc rychle doplní potřebnou energii, kterou ztrácíte během tréninku.

Dopřejte si kokosovou vodu

Vodu z mladého kokosu seženete i ve svých supermarketech v již zpracované podobě. Lepší je zakoupit mladý kokos a doma si ho otevřít. Vodu z mladého kokosu můžete pít jen tak samotnou či ji přidávat do smoothie či jiných nápojů. Vyzkoušejte i vy chuť a účinky kokosové vody.

Podobné články...

Napsat komentář