Jak dlouho vydržet detox? Co funguje na játra?

Některé detoxikační programy jsou dlouhé i několik měsíců. Je to vůbec vhodné? Navíc krátké detoxikační procedury po dobu dvou dnů, mohou být pěkně drastické. Je rozhodně lepší, nebrat detox, jako fakt, že budete pár dní pít jen zeleninovou šťávu. Zkuste použít selský rozum a dát si jedna a jedna dohromady.

Bude ze mě vegetarián?

Nemusí se z vás stát zrovna vegetarián, abyste se dokonale očistili, ale rozhodně je potřeba nějaké zásady dodržovat. Vybrané suroviny je nezbytné začlenit do svého jídelníčku a nechat je tam déle, než pár týdnů. Mořské řasy jsou efektivním řešením na čištění jater. Živočišné produkty je nutné omezit, nejíst je zkrátka a jasně denně.

To samé platí se zpracovanými potravinami – automatickým procesem se stanete zdravější, šťastnější a štíhlejší. Je důležité jíst spoustu zeleniny jako třeba zelí, brokolici, květák, růžičkovou kapustu a tuřín. Další ingrediencí s vysokým obsahem antioxidantů je surový kakaový prášek a jakékoli jiné organické bio ovoce smíchané např. s řeckým jogurtem (lesní plody, banán, meloun, grapefruity, nektarinky, broskve, hrušky a ananas).

Výtečné jsou šťávy z červené řepy, celeru, mrkve, zázvoru a citronu. Ovocný džus není až tak vhodný. Pestrý jídelníček by se měl zelenat – do jídel přidejte vojtěšku, řeřichu, rukolu, polníček, okurku, špenát, hrášek a co vás dále napadne.

Jaterní bylinky

  • kořen pampelišky
  • schisandra – klanopraška čínská
  • kurkuma
  • měsíček

A pokud bychom měli být ještě konkrétnější, co se týče surovin, zkuste si vařit a péct doma. Jedině tak přesně znáte složení. Nic není zbytečně přesoleno ani přeslazeno a vy se budete cítit daleko lépe. Co si vyrobit vlastní domácí müsli tyčinky? Mezi zdravé přísady patří: mandle, kakaová boby, surový kakaový prášek, chia semínka, skořice, kokosové vločky, kokosový olej, vejce, med, ovesné vločky, dýňová semínka, stévie (přírodní sladidlo), slunečnicová semínka a vlašské ořechy.

Podobné články...

Napsat komentář