Švihadlo

Každý, kdo chce zlepšit svou fyzickou kondici, má na výběr mnoho sportovních aktivit. Totéž platí i v případě, pokud chce daný člověk snížit svou hmotnost. Jsou však aktivity, které lze bez větší námahy vykonávat také doma, a stačí nám k tomu jedna jediná, a extrémně jednoduchá cvičební pomůcka. A tou je švihadlo. Tato na první pohled ryze dětská činnost je oblíbenou a hlavně efektivní možností, jak doma cvičit. A pokud vám připadá, že švihadlo je naprosto obyčejný kousek provazu s rukojetí, vyvedeme vás z omylu.

Dnešní švihadla by se v některých případech daly označit za skutečné technologické výstřelky. Jedná se například o oblíbené švihadlo s počítadlem, díky kterému tak lze velmi snadno zjistit, kolikrát za daný časový okamžik skočíte. A pokud si myslíte, že podobná švihadla jsou něčím extrémně drahým, nemusíte mít obavu. Takové švihadlo lze pořídit za maximálně 200 Kč. Je tak ideální možností jak průběžně sledovat, jak jde vaše fyzička nahoru a že zvládáte stále více a více.

Samozřejmě zůstat můžete u běžných a obyčejných typů, jejichž ceny jsou skutečně minimální. Při výběru je určitě dobré zohlednit kvalitu samotných rukojetí, a to aby umožňovali pevný a přitom pohodlný úchop, a to i pokud máte zpocené ruce. Důležité je také zohlednit délku švihadla s ohledem na vaši postavu. Zatímco jeho zkrácení většinou není problém, naopak to již nejde. Podle těchto kritérií je dobré vybírat nejenom švihadlo pro sebe, ale i švihadlo pro děti. Pro ně je většinou formou zábavy, ale i vy tak můžete docílit toho, aby díky němu byli v pohybu.

A pokud vás zajímá, jaký vliv může mít skákání přes švihadlo na vaše tělo, potom mezi ty nejlepší jeho vlastnosti patří to, že celkově zlepší dynamiku vašeho těla, reakce, pozornost, pružnost, rychlost ale také vás výrazně posílí, a to jak na spodních, tak i horních končetinách.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0NIvRAaOdlQ[/youtube]

Podobné články...

Napsat komentář