Dopřejte si aktivní dovolenou a vyzkoušejte surfování

Čeká vás ještě pozdní dovolená v exotických krajích? A neradi jen tak ležíte u moře či oceánu bez aktivního zapojení? Vyzkoušejte lekce surfování. Stačí si zaplatit několik začátečnicích hodin, ty bývají  v oblastech, kde se často surfuje cenově velmi výhodné. Nebojte se vyzkoušet nový způsob sportování, ke kterému se u nás v Čechách dostanete jen prostřednictvím surfových arén.

Jděte do toho po hlavě

Nebojte se vyzkoušet lekce surfování, i když se to může zdát ze začátku obtížné, po pár lekcích už budete na prkně jako doma. Velmi záleží na tom, zda vám váš couch v surfování poradí co a jak. Vyhledávejte proto kvalitní surfařské lekce, ve kterých vás seznámí se základy na souši, naučí vás splynout s vodou, pořádně pádlovat a užívat si vody. Ze začátku do toho musíte jít doslova “po hlavě”, protože strach z vody a vln vás bude jen zbytečně brzdit. Zkuste překonat své obavy, nadechněte se a projděte si první vlnou.

Trénujte kondičku

Pokud víte, že vás čeká aktivní dovolená, na které budete surfovat, zkuste už doma trochu cvičit svou kondici. Na surf totiž buďto máte přirozený talent nebo potřebujete opravdu dobrou kondici. Přenášení surfu přes vlny, abyste se dostali za hranici, je opravdu náročné, zvláště v začátcích. Možná budete ztrácet dech, ale první projetí na vlně vám to vynahradí.

První kroky

Nejdříve se začíná na tzv. “bílé vodě”, ve které se drží začátečníci. Jde o pěnu, která se vyzdvihuje z vln. Po té se pouze pohodlně svezete a vlna vás nesemele. Ze začátku budete také používat větší prkno, které je určené pro začátečníky. Nejtěžším úkolem, který vás bude čekat, je chycení vlny, po které se svezete. A pak vás čeká další těžký úkol, postavit se na prkno a jet. Zvednout se musíte velmi rychle, aby vám vlna neutekla. Pocit po surfování za to však stojí a vy už se budete znovu těšit na další lekci, při které dojde ke zlepšení. Věřte nám a nevzdávejte to!

Podobné články...

Napsat komentář