Jak se dostat do formy skákáním na JumpingSport trampolínách?

Touha po krásné postavě s menším procentem tuku a zpevněnými konturami pro většinu lidí často nikdy nekončí a vždycky máme co zlepšovat. Ať už se jedná o vzhledovou stránku, či jde přímo naši výkonnost. JumpingSport trampolíny  vám mohou v mnohém pomoci a navíc se jedná o zábavný trénink, který si určitě zamilujete. Jak na to, aby byly výsledky co nejlepší?

Vysoká intenzita cvičení

Fitness jumping je cvičení o vyšší intenzitě, kdy je tepová frekvence na vysokých hodnotách. Znamená to, že přímo posilujeme srdce a z dlouhodobého hlediska pomáhá intenzivnější trénink a delším trvání ke zlepšení kondice co se týká kapacity plic, ale i adaptací našeho cévního systému. Kromě toho při tomto způsobu tréninku poměrně rychle spálíme zásoby cukru a glykogenu uloženého ve svalech a játrech a tělo přejde k využívání zdrojů energie z tuků. To se děje i několik hodin po skončení tréninku, protože tělo je nuceno opravit drobné prasklinky ve svalech a je potřeba doplnit glykogen zpět do zásoby.

Zpevnění a posílení svalů na spodní polovině těla

Skákání na trampolíně je šetrné pro klouby a pomáhá efektivně posilovat hlavně spodní polovinu těla. Jedná se i o svaly, které jsou uložené blíže kosti a nejsou tolik patrné. Jejich posílením však pomůžete zpevnit tělo a díky snižování procenta tuku a odstraňování škodlivin pomocí potu se objevuje i zmírnění problémů s celulitidou.

Přidejte posilování a základní cviky

JumpingSport trampolína je nejvíce efektivní v kombinaci s dalším cvičením. Důležité je posilování ať už s vlastní vahou nebo se zátěží pomocí základních cviků, jako jsou dřep, mrtvý tah a další komplexní cviky. Pokud si nejste v posilovně jistí, obraťte se na osobního trenéra alespoň pro prvních pár hodin. Doma můžete skákání na JumpingSport trampolíně prokládat posilováním podle tréninkového videa třeba na Youtube.

Podobné články...

Napsat komentář