Proč je běhání venku pro vaše tělo přínosnější než běhání uvnitř na běžícím páse

Běh je úžasný způsob pohybu, který si může dopřávat každý, kdo miluje pohyb a jehož zdravotní stav běh umožňuje. Vyběhnout můžete kdykoliv a kdekoliv. Jediné, co k tomu potřebujete,  jsou kvalitní boty na běhání. Jaký je však rozdíl mezi běháním venku v přírodě či uvnitř na pásu?

Jak začít s během?

Začít s během může být pro většinu osob obtížné, jelikož nemají dostatečnou motivaci. Myslete však na to, že stačí běžet vždy chvíli a poté kus jít, že se nemusíte přetrhnout, že je to jen na vás a vaší vůli. S během mohou začít zdravé osoby a osoby, které netrápí bolestivost kloubů. Starší osoby a osoby, které mají problémy s pohybovým aparátem by měli zvolit jiný sport, například plavání, pilates či posilování s vlastní vahou.

Kde a jak běhat?

Běhat můžete venku či uvnitř na páse. Nepřijde vám však divné, když v létě při vedrech lidé běhají uvnitř na páse? Samozřejmě jako součást cardio rozcvičky před posilováním je to vhodné, ale běh je přirozený venku, ne uvnitř na páse.

Běháme venku

S běháním venku se o má asi takto. Běh venku je pro vaše tělo přirozenějším a také přináší větší zátěž. Pokud běháte venku, vaše tělo se musí vyrovnávat s nerovností terénu a při běhu se také soustředíte. V tréninku je vaše tělo i mysl. Venku běháte na čerstvém vzduchu, který je plný kyslíku a vaše tělo se lépe okysličuje a prokrvuje. Pokud běháte v přírodě, je spojen běh s relaxací a vlivem prostředí, ve kterém běháte. Není příjemnější běžet po krásné lesní cestě než uvnitř doma na pásu. Během běhu vás doprovází mnoho vjemů a vy zažíváte nové zkušenosti, ne jako doma na páse. Navíc venku si po běhu můžete také zaposilovat se svou vlastní vahou.

Běh uvnitř na páse

Běhání uvnitř na páse je vhodné zvláště v zimě, kdy jsou cesty neudržované a běh venku by mohl být pro vaše zdraví nebezpečný. Během přívětivějších dnů se snažte běhat venku. Běh na pásu je stereotypní, nepřináší žádné vjemy, relaxaci, dávku kyslíku a měnící se terén.

Podobné články...

Napsat komentář