Komu by v šatníku neměla chybět sportovní podprsenka a jak ji vybrat?

Každodenní nošení klasické podprsenky je pro většinu žen naprostou samozřejmostí. Nesportovní model se však v žádném případě nehodí pro sport, cvičení či jiné pohybové aktivity. V tomto směru je nenahraditelným pomocníkem podprsenka sportovní. Na co byste se měla zaměřit při výběru?

Proč je sportovní podprsenka důležitá?

Možná si pokládáte otázku, zda není jedno, jakou podprsenku si při náročnější fyzické námaze vezmete na sebe. Jedno to opravdu není – ženská prsa se neobejdou bez pevné opory, kterou jim klasická podprsenka nemůže poskytnout. Sportovní podprsenky jsou tvarovány tak, aby při sportování poskytovaly co největší komfort – výrazně snižují pohyb prsou, poprsí lépe drží a v neposlední řadě zabraňují bolesti, vytahání a poškození prsou.

Je třeba si uvědomit, že poprsí tvoří měkké tkáně, které v případě poškození způsobí pokles. Pro představu: když žena běží, prsa se vychylují až o patnáct centimetrů. Ještě si myslíte, že se obejdou bez kvalitní opory?

Základní aspekty výběru sportovní podprsenky

Naprostým základem je vhodně zvolená velikost. Dámská sportovní podprsenka musí perfektně sedět a prsa z ní nesmí vypadávat ani při prudkých pohybech.

Sportovní podprsenka by měla být dostatečně pevná, aby při sportování chránila prsa před poškozením. Obecně platí, že majitelky většího poprsí by měly volit co nejpevnější podprsenku.

Pozor si dejte také na ramínka a střih. Na trhu je poměrně široké spektrum sportovních podprsenek, které jsou určeny pro různé typy postavy. Ramínka by měla poskytovat dostatečnou oporu, což poznáte podle toho, jak pevně sedí. Větší prsa a vyšší zátěž potřebuji širší ramínka.

 

Samozřejmě se pozastavte také nad materiálem. Sportovní dámské podprsenky jsou zhotoveny z funkčního materiálu, který velmi dobře odvádí pot, je odolný vůči mechanickému poškození a příjemný na dotek. Dražší modely mohou být vyrobeny z antibakteriálního materiálu zabraňujícímu tvorbě plísní a vzniku nepříjemného zápachu.

Podobné články...

Napsat komentář