Jak si vybrat ty správné kopačky?

Pokud patříte mezi vášnivé milovníky kopané a znáte každý detail hřiště, kam chodíte pravidelně kopat do meruny, určitě si zasloužíte správné obutí.

Musí něco vydržet

Vzhledem k tomu, že se jedná o sportovní obuv, je důležité, aby kopačky nejen dobře seděly, ale zároveň i vydržely nějaký ten nápor. Občas hodíte skluz, někdy vám zase mohou šlápnout na nohu. V takových momentech se nekvalitní materiál rychle ničí.

Podle kolíků

Kopačky se dají rozdělit do tří základních kategorií podle typu kolíků na lisovky, torfy a kopačky se šroubovacími kolíky.

Lisovky patří mezi nejpoužívanější boty na fotbal. Patří na zpevněný travnatý povrch, případně si je můžete v nejhorším vzít i na umělou trávu. Pravděpodobně je tak ale rychleji opotřebujete.

Torfy jsou specifické sice velkým počtem špuntů, ale malými rozměry. Na trávu, ať už přírodní nebo umělou, nejsou vhodné. Naopak je dobře upotřebíte třeba v tělocvičně.

Kopačky se šroubovacími kolíky jsou ideálním vybavením do měkké trávy, respektive do bahnitého terénu. Díky tvrzeným či kovovým špuntům na podrážce jen tak neuklouznete.

Správná značka

Vhodných značek, které vyrábí vysoce kvalitní kopačky, je dnes docela dost. Toužíte-li však po opravdové špičce, máte podstatně užší výběr. Ty nejlepší kopačky se dnes vyrábějí v továrnách firem Nike, Adidas a Puma. Každá značka má svou vlastní edici.

Nike mercurial mají značnou oblibu hlavně pro své pohodlí. Když se totiž nebudete cítit během hraní komfortně, nikdy nemůžete podat stoprocentní výkon. Tyto kopačky navíc disponují technologií Nike Flyknit, díky které jsou lehké jako pírko.

Adidas predator jsou tu s námi již déle než 25 let a stále je po kopačkách z této edice velká poptávka. Není ani divu, jelikož s jejich pomocí můžete vyslat na branku míč s takovou razancí a rotací, že soupeřův gólman nebude mít nejmenší šanci.

Puma future nabízí stejně jako konkurence dosti značné pohodlí při běhu, hraní, ale i během odpočinku. A to díky kompresní pásce FusionFit+. Technologie GripControl PRO pak zajišťuje, aby každý váš dotek s míčem byl dokonalým zážitkem.

Podobné články...

Napsat komentář