Víte, kolik nikotinu je ve vaší e-cigaretě?

Ideální množství nikotinu v e-cigaretě je hodně individuální záležitost. Každý vaper preferuje jinou intenzitu. Na tu ideální přichází postupně pomocí zkoušení. Jenomže co si máte počít, když začínáte? Máme pro vás tip, jak si vybrat e-liquid, který vám bude vyhovovat.

Síla nikotinu v e-liquidu se určuje podle toho, kolik miligramů nikotinu je v 1 ml e-liquidu. Tuto informaci najdete na obalu náplně. Obvykle to bývá 12 mg/ml nebo 18 mg/ml, některé společnosti však tyto údaje vyjadřují pomocí procent.

Pokud bude na obalu uvedeno množství nikotinu v procentech, znamená to, že nikotin zabírá v objemu nádržky uvedené procento z jejího objemu. Jinými slovy, pokud budete mít e-liquid s obsahem nikotinu 12 mg/ml, vyjádřeno v procentech to 1,2 % objemu e-liquidu.

Při vapování přijme vaše tělo tedy toto množství nikotinu. To ovšem neznamená, že stejné množství vaše tělo absorbuje. Absorbované množství závisí na mnoha faktorech, včetně toho, jak často vapujete a na stylu, kterým vapujete. Jiné množství nikotinu přijmete při mělkém a jiné při hlubokém vapování.

Vybírejte podle toho, jak jste silný kuřák

Z tohoto důvodu je důležité mít na trhu širokou škálu intenzit e-liquidů, abyste si mohli vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje. Pro snazší orientaci, je potřeba si nejprve říci, jak silný kuřák jste.

  • Velmi silný kuřák je kuřák, který vykouří minimálně dvě krabičky cigaret denně.
  • Silný kuřák si dopřává jednu až dvě krabičky denně.
  • Průměrný kuřák vykouří dvě krabičky týdně.
  • Příležitostný kuřák maximálně jednu krabičku týdně.

Čím silnější kuřák jste, tím vyšší intenzitu nikotinu budete potřebovat, abyste si svou e-cigaretu užili. Pokud chcete použít elektronickou cigaretu jako pomůcku při odvykání kouření, měli byste intenzitu postupně snižovat, až se dostanete k náplním, kde nikotin není vůbec.

Na trhu je v současné době k dostání nepřeberné množství e-liquidů od různých výrobců. Pokročilí vapeři si dokonce sami míchají vlastní příchutě. Pokud jste však na začátku nebo máte rádi své pohodlí, můžete si vybrat z těch už připravených. Dbát byste však měli na to, abyste vždy používali originální náplně od výrobce vaší e-cigarety. Jinak by totiž nemusela správně fungovat a mohli byste e-cigaretu poškodit.

Před nákupem elektronické cigarety si proto nejprve projděte nabídku náplní, které firma nabízí, abyste předešli nepříjemnému překvapení po nákupu e-cigarety. Vyhovovat by vám měla nejen intenzita, ale i příchuť. Mezi nejoblíbenější patří mentol, lesní ovoce a klasický tabák, ty najdete v nabídce většiny výrobců.

Důležitý je i způsob výměny či doplňování náplně. Některé e-cigarety mají doplňovací nádržky, do kterých si dolijete e-liquid, ty mají většinou větší kapacitu. Často je používají vapeři, kteří si míchají vlastní náplně.

Pořídit si však můžete i zařízení, které používá zacvakávací náplně, které koupíte v trafice. Jediné, co musíte při jejím používání udělat, je zacvaknout nádržku do elektronické cigarety a poté ji vyhodit. Výhodou tohoto systému je fakt, že si kdykoliv můžete vyměnit náplň a nemusíte se bát, že byste se při výměně umazali. Jednotlivé náplně navíc můžete střídat podle chuti a nemusíte čekat, až jedna dojde.

Podobné články...

Napsat komentář