Létání jako sport: Které sportovní disciplíny se provozují ve vzduchu?

Sportovat se dá na zemi, ve vodě, ale také ve vzduchu. Pokud jste se rozhodli, že si vyzkoušíte nové sportovní odvětví a toužíte po něčem opravdu nevšedním, mohly by vás letecké sporty zaujmout. Existuje jich poměrně dost a jejich společným znakem je létání letadlem. Přesný seznam eviduje Mezinárodní letecká federace FAI a najdete na něm především akrobacii, létání v balónu, obecné letectví, létání na padákových a závěsných kluzácích, parašutismus, létání na vrtulnících, plachtění, ale také letecké a raketové modelářství.

V případě leteckých sportů je rozhodně z čeho vybírat, ale pro jaké odvětví byste se měli rozhodnout vy? Mezi nejatraktivnější disciplíny patří létání se soukromým letadlem, pro které je nezbytný letecký průkaz skupiny PPL(A).

Od vyhlídkového letu po akrobatické létání

Můžete absolvovat vyhlídkový let, nasát atmosféru menšího letounu a poté se rozhodnout, zda absolvujete letecký výcvik pro danou skupinu. S průkazem PPL(A) budete moct létat přes den za příznivého počasí, ale můžete si jej rozšířit o kvalifikaci pro noční létání. Případně i o kvalifikace pro akrobatické lety a lety podle přístrojů.

Bezpečnost vám nemusí dělat vrásky, letecké sporty totiž patří k těm bezpečnějším. Přesto byste se při výběru letecké školy neměli dívat pouze na ceny, ale spíše se zaměřit na kvalitu a rozsah služeb, zkušenosti a vzájemné sympatie.

Která letecká škola stojí za to?

Dobrou volbou je například zavedená škola létání Blue Sky Service, která nabízí letecký výcvik pro zájemce o pilotní průkazy na letouny, vrtulníky a ultralighty. V nabídce narazíte také atraktivní zážitkové lety, a to včetně akrobatických letů a zkušební výcvikové lekce letounem L-29 Delfín.

Chcete se o leteckém výcviku dozvědět více? Informace pro jednotlivé kvalifikace najdete na www.blueskyservice.cz.

Podobné články...

Napsat komentář