Při výběru kosmetiky buďte obezřetní

Schválně, kolik kosmetických produktů denně používáte? Spokojíte se se základem, nebo své pleti tu a tam dopřejete něco víc? A na základě jakých parametrů kosmetiku vybíráte?

Výše vznesené otázky rozhodně jsou na místě. Čím více přípravků používáme, tím více bychom si měli hlídat jejich složení. Vyhýbejte se produktům na bázi chemie, které mohou způsobovat nejenom podráždění pleti, ale i vážné zdravotní potíže.

Pozor na chemii

Chemie v kosmetice by mohla být samostatným vědním oborem. Látek, které kosmetické firmy používají, je celá řada, ať již na zvýšení pěnivosti šamponů či zubních past, či ke zintenzívnění vůní pleťových krémů, tělových i pleťových mlék. Speciální kategorií jsou barvy na vlasy.

Nebezpečné látky v kosmetice

Mezi nejnebezpečnější látky patří sulfáty, parabeny, ftaláty a hliník. A spousta dalších, a především vzájemné interakce mezi nimi. Ve výsledku tak své pleti a celému tělu můžete dopřávat silný chemický koktejl, jehož účinky se mohou projevit i po několika desítkách let.

Konvenční vyměňte za biokosmetiku

Co tedy s tím? Rada je jasná. Místo kosmetiky na bázi chemie používat tu přírodní či v biokvalitě. Pečlivě číst etikety, nebo si vybrat prodejce, který tak učiní za vás. Tím je třeba majitelka vsetínského obchůdku Ekokočka zaměřeného na prodej kvalitní přírodní kosmetiky a prostředků pro domácnost. Ta produkty, které nakonec nabídne svým zákazníkům, pečlivě zkoumá. Do prodeje tak nezařadí nic, co by osobně nevyzkoušela.

Krámek, kde to voní

Pár metrů čtverečních skrývá hotové poklady. Mýdla, mléka, krémy, masti, oleje, svíčky a mnoho potřebných drobností, jako jsou třeba osvěžovače vzduchu a parfémované oleje. Vše léčivé, voňavé a vyrobené s láskou v dílnách, kde se do každého kousku dostává energie a ty nejlepší ingredience v podobě bylinek, olejů a přírodních esencí.

Bohatá nabídka

Paleta je pestrá, protože každý potřebuje něco jiného. Každý něco jiného hledá, ale toto je místo, kde všichni najdou to, co potřebují. Že je pro vás Vsetín daleko? To vůbec nevadí. Zásilková služba vám doručí váš vybraný kousek až domů. Odměňte se sama. Kupte si, co vám udělá radost.

Podobné články...

Napsat komentář