Jak si zpříjemnit čas strávený běháním?

Nebaví vás běhání, protože vám přijde, že jen běžíte z bodu A do bodu B ? Baví vás, když je sport spojen s objevováním, zajímavostmi a zábavou jako například jízda na kole? I běhání může být takové, poradíme vám, jak na to. 

Zpestřete si běhání

Jsou osoby, které jednoduše nebaví běhat tam a zase zpět. Existují však způsoby, jak si běhání zpestřit. Jedním z nich je běhat na nových místech, které vám přináší nové interakce a objevení krásných míst. Otevřete si mapu, najděte si okruh v zajímavé krajině a vyrazte za běháním a zároveň objevováním nové krajiny.

Mějte cíl

Při běhání vám může pomoci i to, že si stanovíte zajímavý cíl, který může být městečko, zajímavé údolí, hrad či rozhledna. Cíl vás bude motivovat a zároveň bude běhání spojeno s novým zážitkem a výletem na cílové místo. Zvláště pokud běháte ve skupině, je toto skvělý nápad, jak se zároveň motivovat a prožít krásný den objevením nového zajímavého místa.

Posilování

Běh si můžete zpestřit také posilováním s vlastní vahou, které zařadíte jako součást vašeho běhu. Posilovat můžete s pomocí lavičky. Ta je pro posilování s vlastní vahou skvělá. Jistě využijete také venkovní posilovací “centra”. Posilování je skvělým způsobem, jak zpevnit celé těle a zlepšit svou celkovou kondici.

Pomůže hudba!

Nebaví-li vás běhání a cítíte se vždy málo motivovaní, zkuste si vytvořit motivační playlist pro vaše běhání. Na začátku si dopřejte klidnější písničky, které slouží k rozehřátí a na začátek běhu, potom rychlé písničky, které vás doslova nakopnou, poté písničky na posilování a protažení. Hudba je skvělým způsobem motivace, která ve vás probudí ztracenou energii. Dopřejte si běh pravidelně a pečujte o své zdraví a kondici.

Když běháte večer, nebo ve tmě, nezapomeňte na reflexní pásky, reflexní svrchní části a také na kvalitní čelovku. Výborné zkušenosti máme se značkami Petzl nebo Beal.

Podobné články...

Napsat komentář