Pohodlné pánské prošívané bundy – Proč si je muži tolik zamilovali?

Když přijde na řadu téma zimních bund, průzkumy jasně ukazují, že naprostá většina mužů má v šatníku prošívanou bundu. Samozřejmě mluvíme o končinách, kde je alespoň pár týdnů v roce chladné počasí. Proč je ale právě tento zimní svršek mezi pány tím nejoblíbenějším? Odpověď je jednodušší, než byste si mysleli. Tato zimní bunda má totiž mnoho benefitů. Pojďme se společně podívat na ty hlavní, díky nimž si prošívaná bunda získala věrnou přízeň tolika mužů.

Pohodlí a praktičnost hraje pro muže jednoznačně prim

Není žádným tajemstvím, že zatímco ženy klidně budou v zimě klepat kosu v oblečení, které je škrtí, prostě proto, že v něm vypadají dobře, velké části mužů jde spíše o pohodlí než o styl. Pocit volnosti pohybu při každodenních aktivitách je jednou z preferovaných vlastností jakéhokoliv oblečení. Proto je naprosto pochopitelné, že si pánové v takové míře vybírají za hlavní zimní bundu právě tu prošívanou.

Na rozdíl třeba od kabátu je tento typ bundy lehký a skladný. Prošívanou bundu totiž v případě potřeby jednoduše „našťoucháte“ do batohu, pánské tašky nebo jiného zavazadla, kam se bez problému vejde. Díky materiálu, z něhož je vyrobena, se zároveň nemusíte obávat toho, že by bunda byla pomačkaná nebo na sobě měla viditelné sklady. Jednoduše se po rozložení nafoukne do původní velikosti. Zapínání na zip je rovněž praktičtější než knoflíky či druky.

Nemusíte dělat kompromisy mezi stylem a komfortem

Prošívané bundy jsou rozhodně jedním z nejpohodlnějších kousků, které si na sebe v zimním období můžete obléci. Zároveň je v obchodech i na internetu možné najít snad nekonečné množství kombinací a modelů. Například obchod online Bolf vás zaručeně uchvátí širokou škálou střihů, barevných provedení i zajímavých a originálních designových prvků.

Spoustu prošívaných bund můžete zakoupit v nepromokavé úpravě a s užitečnými vychytávkami, díky kterým si na vás chladné počasí už vůbec nepřijde. Například s odepínací kapucí, pružnými lemy rukávů a stahovacím tkalounem ve spodním okraji bundy. Existují ale i jiné prošívané bundy než ty ve sportovním vzhledu. Milovníci ležérnějšího stylu si taktéž přijdou na své. Například u jednobarevných kousků s náprsní kapsičkou a záplatami s drobným prošitím na loktech.

Teplo je zaručeno

Nejdůležitějším údělem zimního svršku je jednoznačně udržet lidské tělo v teple a zabránit tak prochladnutí, které může skončit v lepším případě rýmou nebo nepříjemným nachlazením. Do třeskutých mrazů není nic lepšího než prošívaná bunda plněná pravým peřím. Takzvaná péřová bunda nebo péřovka. Peří je totiž již po staletí nepřekonaným tepelným izolantem.

Žádný z testovaných moderních syntetických materiálů doposud neprokázal tak skvělou schopnost udržet tělesné teplo jako právě peří. Pokud ale venku panuje klasická středoevropská zima s teplotami kolem nuly nebo nejste-li obzvláště zimomřiví, zcela jistě vám postačí prošívaná bunda plněná umělým vláknem. Ta je pro mnoho lidí také tou lákavější variantou, a to zejména z důvodu nižší pořizovací ceny.

Podobné články...

Napsat komentář