Bosu – hubněte a zároveň posilujte své tělo

Bosu je u nás známým cvičením již delší dobu. Oproti jiným principů je to však novinka. Co je bosu a proč je dobré ho cvičit, vám prozradíme v dnešním článku.

Bosu – jaký druh cvičení očekávat?

Bosu je cvičením, které se provádí za pomoci rozpůleného gymnastického míče s pevnou plošinou. Název BOSU vychází ze zkratky anglických slov – „Both Sides Utilized“, v překladu „použitelný z obou stran”. A přesně tak se dá s bosu cvičit – jak pevnou částí na zemi, tak opačně. Bosu pomáhá hlavně k posilování hluboko uložených svalů, které mají stabilizační funkci a slouží jako opora páteře.

Proč bosu cvičit

Jak jsme již výše napsali, bosu podporuje stabilitu těla tím, že posiluje svaly středu našeho těla. A k čemu je toto dobré? Když budete mít toto svalstvo řádně posílené, budete správně stát, chodit, sedět i ležte. K pohybu se budou správě zapojovat i končetiny a vaše tělo bude pracovat bez minimálního zatížení. Proto pokud vás často bolí záda, může být bosu řešením, které hledáte.

Jak vypadají hodiny bosu

A jak vypadají hodiny bosu? To vám s přesností neřekneme. Záleží totiž na tom, jaké hodiny navštěvujete a jaký způsob cvičení využívá váš trenér. Bosu je ale velmi variabilní pomůckou, se kterou se můžete pořádně zapotit při cardio cvičení, nebo jen posilovat. Při dynamické cvičení nejenže posílíte svalstvo, ale zároveň podpoříte redukci tuku a zvýšíte vaši fyzickou kondici. Cvičitel se ale může zaměřit více na posilování a z dynamické hodiny se lehce přeorientovat na pomalou formu cvičení s cílem růstu svalové hmoty. Poslední možností využití bosu, je jeho zapojení při rehabilitaci. Velmi pomalé cvičení vám pomůže při vašich zdravotních indispozicích, především při problémech s pohybovým aparátem.

Pokud vás tento způsob cvičení zaujal a rádi byste bosu cvičili, ovšem žádné centrum ve vaší blízkosti ho nenabízí, jednoduše si tuto pomůcku objednejte domů. Samozřejmě, že je lepší navštěvovat hodiny, kde vám zkušený lektor poradí a zároveň upozorní na chyby, kterých se můžete dopouštět. Nemáte-li však tuto možnost, existuje dnes již mnoho videí, kde vám základní cviky popíšou krok za krokem.

Jestli o tomto cvičení uvažujete, začněte hned teď. Pomůžete si od bolesti zad a zároveň vytvarujte své tělo.

 

Podobné články...

Napsat komentář