Zablokovaná záda: problém který znají skoro všichni

Zablokovaná záda jsou velice problematický a nepříjemný jev, který se bohužel projevuje u značného počtu lidí, jak pohybově aktivních, tak i pasivních. Pojďme se podívat čím je tento způsob způsoben a jak jej léčit.

Problémy díky pasivitě

Právě nadměrná pasivita mnohdy způsobuje bolestivé problémy, které jsou spojeny s blokací nervového vlákna, které je skřípnuté ochablým svalstvem. Sklíplý nerv se projevuje velice nepříjemným pnutím v zádech při sebemenším pohybu, doprovázeným tupou bolestí a pocitem tahu.

 

Problém díky aktivitě

Opačným případem ochablého svalstva je problém skříplého nervu díky torznímu svalstvu. K tomuto problému často dochází v momentě přílišné námahy a zvedáním těžkých vah. Důvodem může být také špatné rozhýbání těla před samotným cvičením.

 

Jak se problému zbavit?

Blokovaná záda jsou velký problém, na který je potřeba jít velice pomalu. Důležité je především teplo a klid. Mnoho lidí si myslí, že tento problém tzv. rozhýbou. To je však jedna z největších chyb, které může postižený udělat. Dojde jen k většímu zatížení postižené oblasti. Je tedy potřeba zapomenout na pohybovou aktivitu a být v naprostém klidu. Velmi pomáhá teplo, které svalstvo uvolňuje a zvláčňuje.

Masáže

Právě zvláčnění vám zaručí i masáže, které však musí být odborné a ne příliš intenzivní. Je tedy nutné zajít si za skutečným odborníkem. Doporučujeme vám také návštěvu bazénu, ale rozhodně ne abyste zde plavali, ale navštivte vířivku a páru.  Ty vám také dokonale uvolní celé tělo a budete se hned cítit mnohem lépe.  A pokud vám nepomůže ani tato varianta, možná by stálo vzít v úvahu návštěvu lékaře, který vám pomůže s vaším problémem odborně a to hlavně v momentě, kdy se vám problém neustále vrací, či se nemůžete zbavit opravdu dlouhou dobu. Hlavně svůj problém nepodceňujte a snažte se jej poctivě vyléčit.

Podobné články...

Napsat komentář