Cvičte v bazénu

V těchto parných letních dnech se leckomu nechce na činky ani sáhnout, ovšem existuje způsob jak cvičit venku v plném nasazení a přitom být stále v naprosté pohodě. Stačí jen, abyste vlastnili klasicky zapuštěný bazén, cvičit můžete totiž i v něm a to skutečně vydatně. Cvičení v bazénu chce především kreativitu a pokud ji budete mít nic víc potřebovat nebudete. My však doporučujeme ještě přidat jeden par deseti či patnáctikilových činek.

Nohy

Cely trénink začnete deseti minutovým zahřátím. To můžete provádět různým způsobem od kliků po dřepy či nejrůznější skákání. Dělejte ho na souši ať své tělo skutečně dobře prohřejete, což v těchto teplotách nebude problém. Po rozehřátí je čas hupsnout do bazénu a začít se samotným cvičením. Záleží na jakou partii se chcete zaměřit, ale cvičit lze v podstatě vše. Například nohy. Vezmete si činky, přidržujte si je na ramenou a dřepujte. Nebojte se váhy, voda nadlehčuje a tak vám s ni pomůže. Pokud mate v bazénu i udělané schůdky můžete na nich provádět výpady, a regulovat si výšku hladiny, která vám pomáhá. Nohy procvičíte také nejrůznějším vykopáváním, či nadskakovaním, kdy vám bude voda zase vytvářet odpor.

Vrch těla

Zaměstnat se však dají i další partie, například ruce, zadá i hrudník a to všechno najednou. Stačí jen abyste ve vodě mávali rukama buď před sebou, nebo podélně jako při mávání křídly, popřípadě jako byste dělali pod hladinou plavecký styl prsa. Snažte se mít dlaně tak, aby vytvářeli vůči vodě co největší odpor. Snažte se dělat co nejvíce opakování, popřípadě si nastavte časovač na tabata či HIT trénink a držte se časového plánu.

Břicho

Využívejte odporu vody a mějte ji jako své závaží. Stejně tak posílíte i své břicho, stačí jen kmitat ve vodě nohama tak aby vám voda nadnášela i zadá a nebyli jste opřeni i nic zadkem, zároveň však se přidržovali okraje bazénu. Posledním cvikem jsou také sklapovačky, které můžete dělat tím způsobem, že si položíte nohy na kraj bazénu a cele tělo z bazénu k okraji přitahujete.

Podobné články...

Napsat komentář