Ketodieta

Slovo dieta někoho může děsit, pro někoho se jedná o životní styl.  Poslední dobou se stala velkým hitem tzv. ketodieta, tedy dieta fungující na základě vysokého příjmu bílkovin. Sama se chlubí tím, že přináším velké výsledky již po několika týdnech.

Bílkovina jako základ

Tato revoluční metoda hubnutí byla vynalezena Georgem L. Blackburnem z Harvardské univerzity, který se zabýval formami spalování uložených tuků. Při běžných formách redukce tuků může tělo ztratit 40% svalové hmoty. Problém však je, že svalstvo je hlavním spalovačem tuků a když dieta skončí, tak metabolismus není schopen vypořádat se se stejným množstvím energie ve stravě jako před dietou, a tak nastane pověstný jojo efekt.

Ketóza

A právě to je problém, se kterým tato dieta pracuje. Snaží se tělo dostat do stavu tzv. ketózy, a za jakých okolností lze tělo do tohoto stavu dostat. Hlavní výhodou tohoto stavu je redukce hmotnosti na úkor tukových zásob a svalová hmota zůstává zachována. Tím se riziko jo-jo efektu minimalizuje.

Problematika

Do stavu ketózy se člověk dostává během dvou až tří dnů a tento stav je skvělý v tom, že si začne brát velké množství podkožního i vnitřního tuku. Díky tomu se výsledky dostavují velice rychle. Problém ovšem je, že tato dieta nezahrnuje téměř žádné tuk a sacharidy. Strava není pestrá a člověk velice rychle zabředne do stereotypu. Dalším problémem je také absence vlákniny a dalších látek.

Vyzkoušejte

Člověk, který drží dlouhodobě tuto dietu, může začít mít problémy s ledvinami, začne cítit unavenost a bude ho honit velká chuť na sladké. Zde je zapotřebí opravdu velká vůle a výdrž. Ketodietu si můžete naordinovat sami. Spolehnout se však můžete i na různé výrobce, kteří prodávají prášky bílkovinové hmoty a přesně vám naordinují co kdy a v jakém množstvím máte jíst. Spoléhat se na ně však chce mít dost peněz a hlavně důvěru.

Podobné články...

Napsat komentář