Turistické vybavení

Milovníků turistiky stále přibývá, a pokud i vy plánujete, že byste se taktéž stali jedni z těch, kteří budou obrážet zajímavá místa nejenom u nás, jistě se vám budou hodit informace o tom, jaké turistické vybavení vlastně budete konkrétně potřebovat, a na kolik vás vyjde. Samozřejmě vždy záleží konkrétně na tom, do jak náročných terénů se chcete pouštět, a jaké například vrcholy zdolávat.

Obecně lze říci, že naprostým základem by měla být kvalitní obuv. Ta by měla splňovat hned několik vlastností z hlediska pevnosti, odolnosti a hlavně pohodlnosti, jelikož v ní budete mít nohu i několik náročných hodin. Je pravdou, že se dají pořídit kusy okolo 1 000 Kč, ale pokud to s turistikou myslíte skutečně vážně, vsaďte raději na něco lepšího. Kvalitní turistická, neboli trekkingová bota stojí od 3 000 Kč více. Samozřejmě v závislosti na konkrétním provedení a určení pro konkrétní terén.

turistické boty

Tím máte základ pořízený, a dále je nezbytné poohlédnout se po vhodném oblečení. To by mělo být především funkční, jelikož v případě cesty na nejvyšší hory je rozdíl teplot na úpatí a na vrcholu značný. Je proto třeba dbát na jeho dokonalé vlastnosti. To dokáže nejenom efektivně odvádět pot a přebytečné lidské teplo, ale také umí dokonale zahřát. To základní oblečení stojí okolo několika stovek korun za kus. Samozřejmě k tomu potřebujete kvalitní kalhoty, popřípadě mikinu a bundu.

To vše vás v případě voděodolné úpravy ochrání před deštěm, ale také před případným větrem. Kvalitní turistická bunda lze pořídit za cenu od dvou do čtyř tisíc korun. O něco méně je to v případě kalhot.

Nyní tedy víte, kolik stojí turistika, pokud to s ní myslíte skutečně vážně. Pokud však chcete patřit pouze mezi rekreační výletníky, můžete se držet v nižších cenových hladinách, ale rozhodně nešetřete na botách. Ty jsou naprostým základem pro každého.

 

Podobné články...

Napsat komentář