Moderní druhy cvičení, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli

S moderní dobou přichází i moderní způsoby cvičení. Snažíme se obměňovat klasická cvičení a různě je propojovat. Objevte v dnešním článku moderní způsoby cvičení, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli. 

Jukari

Jukari je opravdu zajímavým způsobem cvičení, které kombinuje aerobní zátěž a posilování. Při tomto způsobu cvičení se používají hrazdy či pružné gumy. Budete si připadat tak trochu jako při cvičení do Cirque du Solei. Hodina cvičení jukari je celkem náročná, ale velmi kreativní. Posílíte na ní především mezilopatkové, břišní svaly a svaly na rukou a hýždích.

Antigravity jóga

Zavítat můžete i na lekce levitující jógy. Zavěsíte se do speciální látky, která unese až 500 kg. O své zdraví se tedy bát nemusíte. Na látkové plachtě se cvičí, různě se do ní zavěšuje a díky ní se i pořádně protáhnete. Antigravity jóga je, jak už název napovídá, jóga bez gravitace, jakési plutí v prostoru, které posílí svaly a protáhne celé tělo. Na cvičení si můžete připadat trochu jako netopýři, ale jedná se o zajímavé lekce jógy.

Bokwa

Cvičení pro všechny, kteří milují cvičení, tanec i hudbu. Hodiny bokwy mají nejen posílit tělo, ale také vaši dobrou náladu. Bokwa cvičení je strukturováno na základě tvarů písmen a čísel, nevyžaduje žádné speciální počítání na 8 dob jako tradiční taneční programy. Bokwa je především o hudbě, rytmu a energii. Nejde o předem naplánovanou choreografii.

Piloxing

Známějším cvičením je piloxing. Kombinace pilates a boxu, který propojuje prvky protažení, koordinace a posilování. Na první pohled neslučitelné sporty se v piloxingu proplétají a vytváří nový sport. V tomto cvičení nechybí dynamická hudba, dávka energie, pomalé pohyby, ale i energické údery. Skvěle se vybijete, nabudíte a své tělo příjemně unavíte.

Podobné články...

Napsat komentář