Pohybové hry: Jak v dětech probudit radost ze sportu?

Spousta současných rodičů si zoufá. Jejich děti sedí jako přilepené u obrazovky počítače a nechce se jim dělat nic jiného, než trávit svůj čas hraním online her. Jak děti přimět k pobytu na zdravém vzduchu a troše pohybu?

 

Sezení u online her by se nemělo přehánět

Online hry pro děti jsou v současnosti obrovským lákadlem. Jenže často mohou nadělat více škody, než opravdového užitku. Ano, děti se pobaví, trochu se poučí, vyzkouší si svůj postřeh a nějaké znalosti. Ovšem trávit veškerý svůj volný čas jenom vysedáváním u obrazovky počítače může být škodlivé. Dětem se to sice líbí, protože je hry velmi baví, ale sezením doma při této přece jenom poněkud jednotvárné činnosti se připravují o zábavné radovánky venku. Jejich svět se smrskne jenom na virtuální obrázky v počítači a ke své škodě už netuší co je za okny jejich bytu. Občas si sice nějaké online hry zahrát mohou, ale jejich rodiče by měli mít na paměti, že neustálým sezením děti tloustnou a nedokážou si vypěstovat návyky pro zdravou životosprávu. Jsou líné, neohrabané, jakýkoli pohyb jim dělá potíže, jejich fyzická kondice je velmi špatná a hodiny tělocviku ve škole se pro ně stanou noční můrou. Proto je nejlepší vyrazit s dětmi ven a ukázat jim, že i na dětském hřišti se dá zažít zajímavé vzrušení.

 

Vzpomeňte si na hry svého dětství.

Připravte si proto pro své děti pohybové hry. Počkejte na pěkné slunné odpoledne a zamiřte na blízké dětské hřiště. Jsou na něm prolézačky? Vytvořte si opičí dráhu. Vyberte si prolézačky, přes které závod povede. Nezapomeňte stopky a měřte čas. Vyhrává ten, kdo nejrychleji zvládne opičí trasu prolézt. Pozor za šizení a obíhání překážek se diskvalifikuje! Můžete také oprášit různé hry z vašeho dětství a naučit je svoje ratolesti. Co třeba Honzo, vstávej, Čáp ztratil čepičku, Honěná, Schovávaná? Během nich se vaše děti protáhnou, proběhnou, vybijí přebytečnou energii a zároveň si užijí pěknou zábavu. Důležité ale hlavně je, že přijdou na chuť přirozenému pohybu.

Podobné články...

Napsat komentář