Cvičení doma nebo v posilovně? Jaké výhody a nevýhody vám cvičení doma přináší

Ať už se rozhodnete cvičit doma nebo v posilovně, obojí má své výhody a nevýhody. Důležité jsou především vaše požadavky na cvičení, zda se cvičením začínáte nebo potřebujete více cvičebních pomůcek. Podívejte se dnes spolu s námi, jaké výhody a nevýhody cvičení doma přináší. 

Když cvičíte doma: výhody

Cvičení doma samozřejmě není pro každého. Důležitá je při cvičení doma dostatečná vůle a to, zda vám doma na cvičení zbývá nějaký ten prostor.

Čas a výdaje

Cvičení doma vám jistě ušetří váš čas. Nemusíte se přesouvat do fittness. Stačí, když si rozložíte karimatku doma a pustíte se do cvičení. Navíc můžete cvičit kdykoliv se vám zachce a jak dlouho budete chtít. S cvičením doma také ušetříte, jelikož nemusíte platit vstup do fitness centra.

Soukromí a cvičení pro sebe

Pokud nemáte rádi, když na vás někdo v posilovně kouká, je pro vás cvičení doma dobrou volbou. Můžete cvičit v soukromí a nemusíte se bát, že by vás někdo pozoroval. Také se snižuje riziko porovnávání s ostatními lidmi. Cvičíte přeci pro sebe a každý musel někde začít.

Když cvičíte doma: nevýhody

Cvičení doma má však také své nevýhody, které je nutné zvážit.

Vybavení a prostor

Podstatné také je, co od cvičení doma očekáváte, jestli vám stačí cvičit s vlastní vahou, je to snadné. Jinak si musíte pořídit dostatečné vybavení, základem jsou činky, popřípadě kettlebel. Na cvičení doma potřebujete také dostatek prostoru, který v malém bytě často najdete jen těžko.

Vůle a jednotvárnost

Cvičení doma vyžaduje dostatečnou vůli, jelikož si velmi snadno můžete říct, že cvičit se vám nechce, nejste totiž závislí na někom jiném, s kým jste chodili dříve cvičit, na prostoru či hodině. Rizikem domácího cvičení je také jednotvárnost, jelikož budete cvičit se stále stejnými pomůckami. Fitness přináší možnost posilovat s různými váhami a stroji. Také můžete potkat mnoho zajímavých osob.

Podobné články...

Napsat komentář