Posilte svou psychickou odolnost. Jak na to?

Životní pády potkávají bez rozdílu každého z nás. Je však důležité pamatovat na to, že neúspěchem není samotný pád, ale spíše neschopnost se opět zvednout a pokračovat. Přečtěte si, jak posilovat svou psychickou odolnost.

Co je psychická odolnost a co je pro ni důležité

Psychická odolnost bývá psychology označována jako resilience. Pokud přitom psychicky odolný člověk utrpí nějakou životní ránu, otřepe se a pokračuje dále. A postupem času si uvědomí, že díky takové ráně roste a je opět o něco vyzrálejší. Přirozeně totiž tímto způsobem dochází k rozšíření našich obzorů a posílení charakteru. 

Monika Gruhl a Hugo Körbächer jsou světoznámí kouči, kteří vypracovali model psychické odolnosti. Ten v sobě spojuje tři základní životní postoje spočívající ve schopnosti přijímat, optimismu a orientaci na řešení.

Pravdou přitom zůstává, že psychickou odolnost lze trénovat a postupně zvyšovat. V tomto článku si představíme několik tipů, jak na to.

TIP: Chcete se stát profesionálním koučem osobního rozvoje? Přihlaste se na některý z odborně vedených kurzů. 

Pracujte na svém optimistickém postoji

Pro lepší zvládání nepříznivých životních okolností je třeba věřit v to, že tyto okolnosti opět pominou. Zároveň je také důležité zaměřit svou pozornost na jednotlivé možnosti řešení nepříznivých událostí. Jestliže si budete často navozovat optimistický stav mysli, stane se pro vás samozřejmější. 

Soustřeďte se na řešení

Pokud se člověk intenzivně noří do nějakého problému, přirozeně jej více fixuje v realitě. Co to znamená? Jednoduše to, že pokud svou mysl zaměříte na něco, co nefunguje, budete tímto způsobem nefungující prvky posilovat. 

Snažte se proto nezabíjet svou kreativitu najít řešení tím, že budete své myšlenky směřovat na to, co všechno je na dané situaci špatně a jaké úzkosti ze změn vás přepadají. 

Utvářejte svoji budoucnost vědomě

Všechno, co v našem životě děláme, má vliv na naši budoucnost. Tím, že budete aktivně pracovat na svých záměrech, budete vědomě utvářet vaši budoucnost. Čas od času se přitom vyplatí přehodnotit, zda to, co děláte, má pořád smysl. 

Více článků z oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.

Podobné články...

Napsat komentář