Začněte s běháním! Jaro je pro start ideální

S oteplením a dávkou slunečních paprsků přichází na řadu běhání. Jste milovníky běhu, nebo s během teprve začínáte? Jaro je ideálním obdobím, kdy začít s během, pomůže vám vyrovnat se s jarní únavou, zhubnout přebytečná kila a udržet váš organismus v celkově zdravé kondici. Začněte s běháním právě teď. 

Těžké začátky

Pro osoby, které s běháním začínají, jsou začátky běhu těžké. Začínejte pomalu a podle svých schopností. Nejdříve běhejte kratší vzdálenosti, které můžete prokládat chůzí. Užívejte si běh a nenechte se ovlivnit prvním negativním zážitkem.

Jarní běh

Běh je ideálním jarním sportem, nejenže vám pomůže ztratit přebytečná kila, ale udržuje vás preventivně v dobré kondici. Jelikož s jarem přichází také teplejší počasí, můžete si v průběhu běhání užívat sluneční paprsky a bující přírodu. Doporučujeme běhání venku na místech, kde budete obklopeni přírodou a zelení. Běh je skvělým nakopnutím ve chvílích, kdy vás zmáhá jarní únava. Ze změnou počasí, teplot, stravovacích návyků, jsme aktivnější a to naše tělo zmáhá, jelikož bylo celou zimu zvyklé spíše na sedavý způsob života a méně pohybu.

Sport právě pro vás

Důležité je zmínit, že běhání není sportem pro všechny. Trápí-li vás problémy s pohybovým aparátem, bolesti kyčlí, kolen, apod., nemusíte nutně začít zrovna s běháním. Vyberte si sport, který je ideální právě pro vás a vybírejte také podle toho, co vás baví. Pro osoby, které mají problémy s pohybovým aparátem je ideální plavání, jóga či pilates. Baví-li vás kolektivní sporty, choďte hrát florbal, fotbal či hokej. Najděte si to, co baví právě vás je pro vaše fyzické schopnosti ideální. To vás také bude nejvíce bavit.

Výbava

Při jarním běhání by vám kromě pohodlné běžecké obuvi neměla chybět také čelenka či čepici a nákrčník, které vás ochrání před nastydnutím. Nezapomeňte ani na funkční prádlo, oteplenější vestu či bundu, která vás ochrání před vnějšími vlivy. Hodit se vám, především ráno a večer, mohou hodit i běžecké rukavice a vyšší ponožky.

Podobné články...

Napsat komentář