Odhalte tajemství spokojenějšího vztahu

Trápí vás nepokoje ve vašem vztahu a rádi byste jej opět zlepšili? Možná jste obětí takzvaného emočního balastu. Přečtěte si, o co se jedná a jak mít spokojenější život.

Umíte rozpoznat emoční balast?

Už jste někdy slyšeli o pojmu emoční balast? V dnešní době je naprosto běžné, že lidé jsou nevšímaví ke svým vlastním emocím. Díky tomu dochází k tomu, že postupně ztrácíme schopnost cítit štěstí a životní spokojenost.

TIP: Absolvujte kurz osobního rozvoje a zlepšete své komunikační dovednosti a tím i váš vztah.

Existuje opravdu hodně lidí, kteří cíleně zatlačují své emoce hluboko pod koberec před okolním světem. Doufají tak, že získají dočasný falešný pocit klidu. Své skutečné emoce čím dál častěji maskujeme, deformujeme a skrýváme před naším okolím. Ať už vědomě nebo nevědomě tak zastíráme skutečnost a obelháváme nejen ostatní lidi kolem nás, ale i sami sebe.

A jakmile jsme sami klamáni, postupem času si začneme připadat zranění a podvedení. Ztrácíme pocit smyslu a životní spokojenosti.

Jak mít spokojenější vztah

Existuje hned několik pravidel, které vám mohou pomoci ke spokojenějšímu vztahu. Doporučit lze například uvědomit si, že jste zodpovědní jen za své vlastní činy, myšlenky a emoce. A naopak nejste zodpovědní za činy, myšlenky a emoce druhých lidí kolem vás. Pokud vám ten druhý dělá něco, co se vám nelíbí, nedělejte to samé ani jemu.

Dále je třeba myslet na to, že nikdo nedokáže číst naše myšlenky. Proto pokud po něčem toužíte, musíte to umět vyjádřit. A zároveň počítat s tím, že i když si o něco řeknete, neznamená to, že to automaticky dostanete. A nebuďte lakomí. Čím více toho své polovičce dáte, tím více toho i na oplátku dostanete.

Na vztahu je třeba neustále pracovat. Zúčastněte se kurzu Kouč osobního rozvoje a změňte svůj přístup k řešení problémů každodenního života.

Podobné články...

Napsat komentář