Víte, že existují desítky druhů jógy? Jaká je ideální pro vás?

Cvičíte doma některé jogínské cviky? Protahujete se, procvičujete postoj bojovníka, zkoušíme pozdrav slunci? A věděli jste, že druhů jógy je na desítky? V dnešním článku se seznámíme s částí z nich. Každý typ jógy je navíc vhodný pro někoho jiného. 

Jóga

Jóga se k nám dostala z Indie a je cestou, která by měla vést ke spojení vašeho Já s univerzálním Bytí. Taková je podstata jógy, kterou my však dodržujeme jen z minimální části. Cvičíme jógu spíše jako kombinaci relaxačního a fyzického cvičení, která propojujeme se správným dýcháním. Během jógy se cvičí nejen tělo, ale i mysl. Jóga je též skvělou prevencí bolestí zad, krční páteře a může k uvolnění a zbavení se stresu. Jóga pečuje o celý organismus a preventivně posiluje kondici. My jsme typickou východní tradici převzali a proměnili ji k našemu obrazu.

Hatga jóga

Hatha jóga je považována za základní formu jógy, tedy o klasické cvičení jogínských pozic. Cvičení probíhá v poklidu, pomalými změnami cviků. Tento typ jógy je vhodný pro začátečníky. Dbá se především na správný dech a propojení mysli a těla.

Bikram jóga

Pro osoby, které rádi cvičí ve chvílích, kdy je teplo a celkově se rádi prohřejí, je ideální bikram jóga. Ta se cvičí v místnosti, ve které je teplota 42 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu se pohybuje kolem 40 procent. Výhodou tohoto cvičení je především to, že jste stále zahřátí a vaše tělo se dokonale prokrvuje. Během bikram jógy procvičujete 26 základních pozic, zlepšujete svou flexibilitu a účinně detoxikujete tělo.

Hot jóga

Podobným typem jógy je i tzv. hot jóga, která se však cvičí při nižší teplotě. Hot jóga je vhodná pro mírně pokročilé jogíny a jejímu cvičení by se měly osoby s vysokým krevním tlakem. Naopak hot jóga prospívá lymfatickému systému, posiluje srdce a pružnost kloubů.

Podobné články...

Napsat komentář