Co dělat, když potřebujete snížit výdaje za cvičení? Poradíme vám

Chodíte pravidelně cvičit do posilovny či fitness centra na společná cvičení, ale štve vás, kolik za cvičení vydáte financí? Nebo prostě potřebujete trochu ušetřit? Nezoufejte, poradíme vám. 

Velké výdaje

Pokud chodíte cvičit opravdu pravidelně, vyplatí se vám zakoupit si permanentku do posilovny či na cvičení. I tak se může jednat o poměrně velký měsíční výdaj, zvlášť pokud v domácnosti chodí cvičit více jejích členů.

Domácí posilovna

Pokud chodíte cvičit opravdu často a pravidelně, vyplatí se vám zařízení domácí posilovnu. Výbava se bude odvíjet od toho, jak moc cvičíte a s jakými vahami. Ženám postačí základní činky, podložka na cvičení, kettlebell či běžící pás. Muži jistě ocení i hrazdu či posilovací stroj. Velmi záleží také na tom, jaký prostor můžete své domácí posilovně vyhradit, zda se jedná jen o část místnosti či místnost celou. Představte si, kolik jste v posilovně zaplatili za všechny vstupy a permanentky. Za tuto částku jste již pravděpodobně mohli mít vybavenou svou vlastní domácí posilovnu. Zvlášť pokud se podíváte na nabídku bazarových strojů.

Cvičení s vlastní vahou

Skvělou volbou je pro vás i cvičení s vlastní vahou, které můžete provádět doma či venku. K tomu, abyste si zaposilovali, si totiž vystačíte sami spolu s gravitací. Cvičení s vlastní vahou, to nejsou jen dřepy či kliky, ale i balanční a protahovací cviky, které vám dají pěkně zabrat. Ke cvičení s vlastní vahou těla budete potřebovat jen vůli a kvalitní podložku.

Outdoor sporty

Možností, jak ušetřit, jsou pro vás i outdoor sporty, které můžete vykonávat jen s pomocí sportovního vybavení. Jedná se například o pravidelnou chůzi či běh. Zvolit můžete i jízdu na kole či na kolečkových bruslích, ale to již potřebujete do sportu více investovat. Myslete však na to, že se vám prvotní investice vždy vyplatí. Více už se totiž nebude opakovat.

Podobné články...

Napsat komentář