Proč běhat venku a ne uvnitř?

S přicházejícím teplem a slunným počasí si mnoho z nás říká, že by mohli krásných dnů využít, a trochu se začít hýbat. Pokud je to i váš případ, rozhodně vám doporučujeme spojit pohyb s venkovním prostředím!

V nouzi poznáš posilovnu

Pokud nejste zaměřeni vyloženě na budování svalstva, pak by pro vás měla být posilovna spíše místem, kam se uchýlit pokud je venku skutečně velká zima, nebo obrovské průtrže mračen. Mnohdy se nám stává, že jdeme do posilovny, ač velmi neradi, protože venku svítí krásné slunko, a uvnitř posilovny najdeme houfy snažících se jedinců, kteří se zakousnutými rty běží na páse. První co nás napadne je myšlenka: V pořádku, jen se před cvičením trochu zahřívají. Ovšem když jdeme z posilovny a dotační stále šlapou, je nám jasné, že si šlo vyloženě zaběhat na pás i přesto že je venku tak krásně. Tito lidé dělají velkou chybu, a my si povíme proč.

Je to o kyslíku

Primárním důvodem, proč byste měli dávat přednost venkovnímu běhání před tím v posilovně je jasný. Člověk na čerstvém vzduchu funguje mnohem lépe, než v prostorách, kde není tolik kyslíku. Ten je dobrý především pro naše tělo, roztahuje cévy, prokrvuje plíce a zároveň urychluje spalování. Navíc při běhání venku při hezkém počasí jste vystavení sluníčku, které našemu tělu dodává potřebné vitamíny a příjemně opaluje.

Profil

Pokud běháte na pásu, jediné co si nastavujete je to, jak rychle poběžíte. To můžete venku dělat také a mnohem intuitivněji. Co vám však pás nikdy nenasimuluje je profil tratě, který je při běhání venku různý, zapojují se jednotlivé partie, běh je náročnější a občas si můžete i odpočinout. Dochází tak k mnohem efektivnějšímu spalování a nárůstu svalové hmoty.

Venku je lépe

Naším posledním argumentem bude samotná příroda, ve které mnohem lépe zrelaxujete, než v tmavé posilovně. A právě o tom by měl běh primárně být!

Podobné články...

Napsat komentář