Proč nejsou ceny zlata všude stejné? Pohlídejte si svou investici

Když se pustíte do investování do zlata, jde obecně o jednu z velmi bezpečných a zároveň jednoduchých investic. I tak je však dobré vědět, na co si dát pozor, aby byla koupě jednotlivých slitků opravdu výhodná a nabízela co možná nejlepší zhodnocení do budoucna. V článku se dozvíte, odkud pochází zlaté cihličky a jak si vybrat nejvýhodnější zlato.

Hlavní producenti zlata dostupného na českém trhu

Odkud se berou zlaté slitky, které si můžete nakoupit na investici? Nevyrábí je žádná česká mincovna, protože ty se specializují především na ražbu mincí. Producentem není ani slovenský žádná slovenská mincovna, která má své nabídce také převážně sběratelské a investiční mince. Původ většiny slitků dostupných na českém trhu je ve Švýcarsku. Místní rafinerie mají na starosti obrovský díl celosvětové produkce. Švýcarské slitky jsou navíc velmi kvalitní a můžete je sehnat za dobré ceny.

Proč se ceny zlata liší

Když budete vyhledávat investiční zlato, možná zjistíte, že ho můžete nakoupit hned za několik různých cen. Slitek o stejné hmotnosti mohou jednotliví prodejci prodávat s rozdílem až 10 % mezi nejnižší a nejvyšší nabídkou. A to je již znatelný rozdíl pro investování. Kromě toho je cena zlata na českém trhu o kousek vyšší zčásti i kvůli měně. Pro Němce a Rakušany je tak pořízení zlata ještě o něco výhodnější.

Jak co nejlépe investovat do zlata

Aby bylo investování do zlata efektivní, musíte umět vybrat ten správný produkt. Jakmile si promyslíte, jestli to bude zlatý slitek nebo spíše mince, přichází na řadu výběr cenově nejvýhodnější varianty. Porovnejte nabídky jednotlivých prodejců a získejte takovou, která vychází nejlépe. Před nákupem nezapomeňte zkontrolovat, že jde o prověřený a osvědčený obchod, kde dostanete kvalitní zlato s potřebnými certifikáty.

Podobné články...

Napsat komentář