Turistika

Nejenom na kole nebo koloběžce, ale i pěšky se lze vydat na zajímavá místa, a to především z pohledu přírody. Vše souvisí i se životním stylem, kdy lidé již nechtějí sedět doma, ale chtějí se hýbat. A tak se turistika stala velmi oblíbenou možností, jak toho docílit. Samozřejmě spolu s tím je i řada více či méně zajímavých lokalit. Seznam několika nejzajímavějších míst, kam byste rozhodně měli vyrazit, vám nyní přinášíme.

Ideální bude začít za našimi hranicemi, a to na Slovensku. Zde jsou samozřejmě perlou celé oblasti Vysoké a Nízké Tatry. Mezi jedno z těch nejkrásnější míst patří určitě pohoří Rysy, které každoročně láká mnoho lidí, kteří si chtějí prohlédnout nádhernou krajinu z ptačí perspektivy. Pokud bychom však v zahraničí ještě zůstali, tak neméně zajímavá je také turistika v Alpách. Ideální z hlediska dostupnosti je Rakousko, kde se střídá nádherná příroda se skvělými výhledy. Velkou výzvou může být nejvyšší hora Großglockner, která však svůj vrchol odhalí pouze zkušeným horolezcům. Pěším turistům je však k dispozici vyhlídka ve výšce 2500 m n. m.

turistika v alpách

Zamíříme-li do našich hor, rozhodně nelze opomenout nejvyšší pohoří, a to Krkonoše. Zatímco na Sněžce již určitě každý z nás několikrát byl, mnohem zajímavější mohou být takzvané Kozí stezky, které jsou nádhernou možností jak se projít po tamních hřebenech. Neméně oblíbená je však také turistika v Jeseníkách. Zde je možné vyrazit po stezce do Karlovy Studánky, nebo pro fyzicky zdatné jedince je oblíbený výšlap na Praděd. S tím se nese velmi zajímavá informace, jelikož na něm je jeden z nejčistších vzduchů v celé Evropě.

A ačkoliv zmíněná místa jsou vhodná pro návštěvu především v období teplých měsíců, mnoho lidí láká oddávat se své vášni i v zimě. A zimní turistika nemusí zahrnovat pouze výlety, kdy se vydáte pěšky, ale lze nasadit také běžky, popřípadě sněžnice, a vyrazit na nádherná a nedotčená zasněžená místa.

zimní turistika

Podobné články...

Napsat komentář